Otsi
 

Uudised

spordigümnaasiumi uudiskiri

Taavi Jurkatamm: „Armastus ja huvi korvpallimängu vastu tekkis juba esimeses trennis“

13.06.2017

Praegune Audentese abiturient ja lootustandev korvpallur Taavi Jurkatamm läks esimest korda trenni teises klassis ehk kaheksa-aastaselt. Spordialaks oli muidugi korvpall ja trenni viijaks korvpallurist isa.

Kus Sa oled sündinud ja kasvanud?
Olen sündinud Tallinnas ning siin kasvanud ja elanud.

Miks otsustasid tulla õppima Audentese spordigümnaasiumisse nii varakult ehk juba kaheksandasse klassi?
Tegelikult ma ei plaaninud tulla, vähemalt mitte nii vara. Ma mäletan, et augusti viimastel nädalatel enne kaheksanda klassi algust teatas isa, et Audenteses on üks koht vaba, sest üks poiss ütles viimasel hetkel ära. Seda kohta pakuti mulle, olin huvitatud ja eks isa ka suunas mind siia tulema.

Mida on Sulle Audenteses õppimine ja treenimine andnud?
Olen saanud oskuse õppimist ja treenimist kombineerida, see tuleb mulle ülikoolis kasuks. Minu number üks on alati korvpall, kuid selle kõrvalt peab ka haridust omandama. Audentes on olnud selleks ideaalne koht.
Kindlasti olen saanud juurde väga suure hulga sõpru.

Kuidas Sul korvpallis läheb? Mida oled saavutanud?
Hästi läheb! Praegu saab üks periood minu karjääris läbi. Olen tänulik Audentese treeneritele, kes on mind õpetanud ja kasvatanud. Nüüd saan ennast proovile panna välismaal.
Tähtsaks pean seda, et olen esindanud Eesti noortekoondiseid. Meelde jäävad ka noorteliigas võidetud paar kulda.

Kuidas Sul koolis on läinud? Kas Sul oli ka lemmiktund?
Koolis ei ole ma olnud hea ega halb: mõnes aines olen tundnud ennast tugevamalt ja teises nõrgemalt, kuid olen alati oma asjadega hakkama saanud.
Kindlat lemmiktundi pole mul olnud, aga näiteks eesti ja inglise keele tunnid on millegipärast teistest rohkem meeldinud.

Lendad juba enne lõpuaktust USA-sse kooli. Kuidas selline võimalus Sulle avanes?
Mul on olnud kindel plaan minna mängima ja õppima USA ülikooli ning ma olen väga rõõmus, et see mul õnnestus. See võimalus tekkis tänu sellele, et olen endaga vaeva näinud ja silma jäänud õigetele inimestele, kes on mind aidanud.

Kus oled ja millega tegeled viie aasta pärast?
Näen ennast tulevikus kindlasti profikorvpallurina. Mul on siht silme ees ning selleks on suur NBA. Kui sportlaskarjäär läbi saab, siis tuleb ka edasi midagi teha. Kuid praegu ma veel ei tea, mida.

Millega tegeled vabal ajal?
Trennide ja kooli kõrvalt jääb üle väga vähe vaba aega, kasutan seda lihtsalt kodus puhkamiseks. Tuleb tõdeda, et mul polegi kindlaid hobisid, kuid näiteks vahel meeldib mulle PlayStationiga mängida.

Milline roll on kodul selles, mida Sa teed ja oled saavutanud?
Kodu mängib suurt rolli. Samas ei taha ma öelda, et kui koduste toetust poleks, siis ei oleks ma praegu korvpalliplatsil selline mängija. Inimese tulevik on ikkagi tema enda kätes. Kuid isa on mind senise sportlaskarjääri jooksul väga palju aidanud ja ma olen talle selle eest väga tänulik.

Jalus