fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

„Tagasi kooli“ 4.b klassi tunnis räägiti rahast ja selle kasutamisest

31.03.2016

„Tagasi kooli“ kodanikualgatuse eesmärk on aidata kaasa koolide ja ülejäänud ühiskonna vahelise koostöö suurenemisele. Swedbanki töötajad jagavad selle algatuse raames aastaringselt finantsteadmisi.

4.b klassi oli tundi läbi viima tulnud Swedbanki andmeanalüütik Ragnar Leimann. Tunni teemaks oli raha ja selle kasutamine. Tunni algul sai iga õpilane endale küsimuse, millele otsis vastust klassikaaslaselt. Kui paaristöö tehtud, järgnes vastuse arutelu. Küsimused olid seotud rahaga ja laste suust kõlavad vastused omanäolised. Näiteks arvati, et kui raha pole, oleks maailmalõpp või kõik inimesed oleksid vaesed.

Õpilased said teada põnevat raha ajaloost, kunagi kasutati raha asemel näiteks rannakarpe. Tänapäeval aga ei pea enam raha olema käega katsutav, vaid on olemas virtuaalne raha ehk krüptoraha. Huviga vaatasid lapsed Eesti kroone ja võrdlesid seda käibeloleva paberrahaga. Õpiti selgeks õigel rahal olevad tunnused ja vaadati valeraha.

Tund lõppes meeldetuletustega, kuidas hoida oma pangakoodi, mida teha, kui pangakaart kadunud ja saadi teada, et pangaautomaat võib pangakaardi „ära süüa“. Lapsed said mitmeid tarvilikke, aga ka uusi teadmisi rahast ja selle kasutamisest.

Ees ootab 11.–15. aprillil perenädal, kus tunde läbi viima ning oma elukutset, hobisid või huviala on tutvustama oodatud lapsevanemad. Õppimine läbi elukutsete avardab õpilaste silmaringi, loob seoseid reaalse eluga ning näitab koolitundides õpitu kasutamist erinevatel elualadel.

Jalus