fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

Tähistame eesti kirjanduse päeva

30.01.2023

30. jaanuaril, Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäeval tähistatakse eesti kirjanduse päeva. 2023. aastast on see päev nimetatud riiklikuks tähtpäevaks. Eesmärk on väärtustada kirjandust ja kultuuri, pöörata tähelepanu kirjanduse rollile Eesti ühiskonnas.

Meie kooli kirjandustundides on sageli juttu kultuuriloost ja eesti kirjanikest, sel kuul tavapärasest veidi enamgi. Audentese suure koolimaja II korruse stendil said õpilased katsetada, kas oskavad panna kokku pealkirja raamatu esikaanel autori nimega. Noored püüdsid kirjandusloo ajateljele kanda kirjanikud sünniaastate järgi, alates rahvuseepose kokkupanijast Kreutzwaldist, lõpetades tänapäevase Reeli Reinausiga. Hasartseks ülesandeks sai küsimustik Kahootis, et kinnistada, kas õige kirjanik on ikka just tema teose pealkirjaga meeles.

Lugemine on oluline. Oma mõtete põhjendamisel on kasu laiast silmaringist ja õpilased oksavad siduda ilukirjanduslikke tegelasi päris eluga. Kalendrisse lisandunud riiklik lipupäev meenutab, et eesti kirjanduse väärtustamine peab olema tõepoolest meile pidupäev ning tuleb olla uhke oma kultuuri ja kirjanduse üle. Kirjandus on inimeste ja põlvkondade ühendaja, kui Juhan Liivi keel on tänapäeval noorte jaoks keeruline, siis inimene ja tema väärtused kõnetavad ka praegust lugejat. Oluline on tunda samu autoreid.

Eesti kirjanduse päeva puhul valisid meie eesti keele ja kirjanduse õpetajad välja enda jaoks olulistest teostest lugemispalad. Miks on eesti kirjandus oluline ja mida annab lugemine inimesele? Sellele küsimusele vastuseid otsivad õpetajad Karin Liivaleht, Toomas Uuskam ja Katrin Raud.

Vaatan videot

Jalus