fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Tähistasime rahvusvahelist muusikapäeva käsikellade kontserdiga

02.10.2015

Tähistasime rahvusvahelist muusikapäeva käsikellade kontserdiga “Imeline kellahelin”. Kooli aula täitus kolmel korral õpilastest, et kõik kooliosad – algkool, põhikool ja gümnaasium, saaksid kontserdist osa.

Käsikellasid tutvustas ja nendel imekauneid muusikapalu esitas Eesti ainuke käsikellade soolomängija Inna Lai. Inna on käsikellade ansambli “Campanelli” dirigent ja käsikellastuudio “KellaRing” juhendaja. Olles pikka aega Inglise pronksist käsikelladel mänginud, oskas ta suurepäraselt haarata oma jutu ja muusikaga nii algkoolilapsi kui gümnasiste.

Õpilased said teada, et käsikelli hakati valmistama kirikukellade eeskujul 16. sajandil Inglismaal ja sealt on tulnud ka nende nimi. Üks käsikell kaalub umbes üks kilogramm ja muusikapala jooksul võib käsikellamängija kokku üles tõsta ja helisema panna üle 250 kilogrammi. Käsikellad on väga õrnad ja neid tuleb käsitseda kinnastega ning asetada 8 cm paksusele pehmele matile, et nad ei puruneks.

Õpilased vaimustusid käsikellade mängu kiirusest ja osavusest. Imepärane oli kuulata erinevate heliloojate loomingut käsikellahelides. Muusika hoiab vaimu ja hinge tervena ning terved lapsed jaksavad innuga õppida ja edukalt sporti teha.

 

Jalus