fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Talvematk oli tuulte kiuste väga meeleolukas

20.02.2023

9. veebruari tuulisel õhtupoolikul kogunes 50 vaprat kõndijat (+ mitu koera) väikese koolimaja ette, et koos suunduda talvematkale Sütiste parkmetsa. Park on alates 2004. aastast Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala. Kaitseala loodi Nõmme elanike algatusel, sest valitses reaalne oht, et Nõmme ja Mustamäe metsad hävivad planeeritud teede- ja elamuehituse pärast. Koolipere läks üle vaatama kaitse all olevaid Nõmme liivikuid, Mustamäe nõlva ning kanakulli pesitsusterritooriumi.

Matk algas Tondi tänava ristmiku ületamisega, sammuti kuni Rahumäe kalmistuni ning siis juba mööda Mustamäe nõlva edasi. Matkarada osutus väga libedaks. Oli tõeline seiklus see läbi teha ning püsti jääda. Nutikamad olid juba varakult naelad saabastele alla kinnitanud. Lamekas vaadatud, liiguti edasi Nõmme metsa, kus tasku-, pea- ja telefonilampide abil püüti jõuda välja Nõmme turule suunduvale kergliiklusteele. See ka õnnestus ning nüüd oli lastele väike puhkus ja ühispildi tegemine hiljuti renoveeritud mänguväljakul. Kauaks puhkama ei saanud jääda ning edasi jätkus matk Vanaka suunas. Vanakalt avanes imeline vaade Tallinna linnale. Siin said soovijad ka veidi keha kinnitada ja kuuma teed juua. Kõrge nõlva peal puhus päris kõva ja külm tuul. Seepärast jätkas matkaseltskond peagi teekonda tagasi kooli poole mööda Mustamäe nõlva, mis on kokku 4 km pikk ja kohati 18m kõrge. Nõlvast alla sai minna mööda pikka treppi. Tee peale jäi veel vahva Sütiste metsa puhkeala koos lõkke tegemise kohaga ning lõpuks väljus seltskond metsast Tervise tänavale. Viimane matkalõik läks mööda Retke tee jalgrada, mida ääristab kena männiallee.

Poolteist tundi läks nagu lennates. Matkaseltskond oli tänulik, et kool meelitas nad kodust välja loodusesse liikuma. Lastele tegi palju lõbu jää peal ukerdamine ning vanemad said muljeid vahetada ja juttu ajada. Nüüd jäävad kõik ootama ilmade soojenemist ja kevadmatka, mis toimub juba 10. mail.

Loen lähemalt matkasarja kohta

Jalus