fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Talvine linnalaager püstitas rekordi ja pakkus avastamislusti igasse päeva

07.03.2019

Audentese huvikeskus korraldab juba aastaid linnalaagreid lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Osalejad ammutasid mitmekülgsest tegevusest rohkesti energiat ja indu, et järgmise koolivaheajani vastu pidada.

Saame uhkusega öelda, et möödunud 6–12-aastaste linnalaager oli seni toimunud talvise koolivaheaja arvestuses rekordilise osavõtjate arvuga. Osavõtjate arv kasvas võrreldes viimase rekordiga lausa 100%. Linnalaager toimus ka seekord viiel päeval.

Esmaspäev, 25. veebruar
Linnalaagri avapäeval kogunes laagrisse osalejaid mitmest erinevast koolist. Hommik algas klassis keskendumist ja tähelepanu arendavate mängudega. Pärast hommikusööki sõideti T1 Mall of Tallinn keskuses asuvasse Super Skyparki, kus jätkus tegevust pikaks ajaks. Esmalt said lapsed panna oma oskused proovile Käed-külge teaduskeskuses Skylab ning hiljem ronida ja hüpata batuudi- ja mängukeskuses. Tagasi kooli jõudes meisterdati õnnitluskaarte ja nahast kaelaehteid, et peagi saabuva naistepäeva puhul ema või vanaema meeles pidada. Selle päeva liikumisnorm sai küll mitmekordselt täidetud.

 

Teisipäev, 26. veebruar
Teisel päeval külastati Eesti Rahvusringhäälingu telemaja, kus oli võimalus uudistada erinevates stuudiotes, režiiruumis, muuseumis ja töökojas. Lastetuppa jõudes küsiti justkui ühest suust: „Kus on Timmu?!“. Tuli välja, et salvestuste vahepeal puhkab Timmu laos. Päeva teises pooles programmeerisid lapsed Ozobot roboteid, pannes neid liikuma mööda märgitud joont. Paljude laste jaoks oli see uus kogemus ja tekitas palju elevust. Põnevust lisas veel seegi, et värvilisi ribakoode lisades sai robotile anda erinevaid korraldusi: kiirenda, pööra ümber, keeruta jne. Sellel päeval olid küll uued oskused ja elamused käsikäes.

 

Kolmapäev, 27. veebruar
Kolmanda laagripäeva hommik algas tutvumisringiga, taas oli lapsi paljudest erinevatest koolidest, seekord suisa kaheksast koolist. Kuna päev oli kosmoseteemaline, siis alustati paberlennukite voltimisega ja igaüks sai oma lennukile nime panna. Seejärel sõideti Nautica keskusse külastama kosmosenäitust- ja programmi „Lapsed kuul“: esmalt pandi selga kosmonaudikostüüm, kuulati kosmosekapslis giidi tutvustust kosmoselendude ajaloost ja eri kosmoselaevadest. Siis pandi pähe kiivrid ja siseneti kuukapslisse, kus oli pime, pehme pinnas ja sai hüpata nagu kuul. Edasi tutvustati põhjalikult näitust ja iga laps sai diplomi kosmoseteadmiste omandamise eest. Tagasi kooli jõudes toimus kosmosekunsti töötuba, kus meisterdati rakette, kosmonaute ja ufosid. Oli vahva ja tegus päev.

 

Neljapäev, 28. veebruar
Laagri neljandal päeval käidi Artise kinos vaatamas filmi „Belle ja Sebastien“ ning tagasiteel kooli jagati filmimuljeid ja mõtteid liigutavast loost, mis rääkis poisist ning tema armastatud koerast. Pärastlõuna veedeti aga Al Mare Bowlingus, kus nii lapsed kui õpetajad said oma oskused ja täpsuse proovile panna ning sõpradele kaasa elada. Kõlasid tormilised rõõmuhõisked ja aplaus kui kellelgi õnnestus kõik kurikad pikali visata. Ei ole midagi vahvamat kui koos naerda ja rõõmu tunda.

 

Reede, 1. märts
Viimase laagripäeva hommik algas Škoda jäähallis end uiskudel proovile panemas. Oli lapsi, kellel uisutamine juba väga hästi välja tuli, aga ka neid, kes uiskudel alles esimesi samme tegid. Rõõmu tundsid kõik, sest abivalmis kaaslased, julgustavad sõnad, head abivahendid ja julge pealehakkamine ei jätnud lihtsalt teist võimalust. Päeva teine pool veedeti puutöötoas, kus esmalt tutvustati lastele ohutusnõudeid, töövõtteid ja tööriistu. Seejärel hakati meisterdama liikuvate osadega tuulegeneraatorit: esmalt saeti välja ja lihviti detailid, puuriti avad, kõige lõpuks ühendati detailid kruvide ning kuumliimiga. Töö oli vaevarikas ja aeganõudev, aga seda enam tegi heameelt oma kätega meisterdatud tuulegeneraatorimudel.

 

Need olid mitmekülgsed ja meeleolukad päevad
Linnalaagris õppisid lapsed iga päev midagi uut ja põnevat ning nende vanemad said kindlustunde, et laps on koolivaheajal hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.

Suur tänu kõikidele särasilmsetele lastele ja meie tublidele laagri õpetajatele ning kohtumiseni juba aprillikuu koolivaheajal!

Jalus