fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Teatrikonkurss „Teeme ise teatrit!“ tõi lavale õpilaste omaloomingu

28.03.2016

Teatrikonkursil „Teeme ise teatrit!“ osales 5 gümnaasiumiklassi, kes olid valmis kirjutanud näidendi, valmistanud plakati ja kavalehe ning kirjutatud näidendi lavaküpseks seadnud.

Eesti keele õpetaja Ingrid Palm oli koos žüriiga, millesse kuulusid harrastusnäitleja Enn Kirsman, teatrisõber Priit Ilver, kirjanik Heli Illipe-Sootak ja draamaõpetaja Katrin Raud, juba eelnevalt esitatud kirjutatud näidendid läbi lugenud ning oma valiku teinud.

Parimaks kirjutatud näidendiks osutus 10.c klassi õpilase Marjetta Urva „Rikkumata elud“, mis oli õpetlik ja päevakohane ka laval esitatult. Plakatite kategoorias vääris tunnustust 12.d klassi etenduse afišš „Poiss kes ei räägi ehk kallista mind“. 12.d klassi õpilasele Helary Mägisalule läks üllataja preemia, kes kehastas samas lavastuses ema, tehes seda rolli sisse elades ning tähelepanu väärivalt. Kavalehti esitati konkursile vaid neli ja neist kõige paremaks osutus 11.d klassi näidendi „Pressikonverents“ kavaleht. Samas lavastuses tegi parima meespeaosatäitja rolli Karl Robin Jürjens, kehastudes pressikonverentsil selle juhatajaks. Parimateks kõrvalosatäitjateks osutusid Kertu Laak, kes mängis 11.c klassi etenduses „Buss“ väikest last ja Kristjan Tafenau, kes kehastus 10.c klassi lavastuses „Rikkumata elud“ põõsaks, tehes seda ennastunustavalt ja rolli täielikult sisse elades. Silmapaistva naispeaosatäitja tunnustuse sai Karmen Reivik, mängides naise rolli parimaks lavastuseks tituleeritud 12.c klassi etenduses „No saa siis aru!“.

Meeleolukat vaheldust pakkus IB õpilaste näitemäng „My Fair Lady“, milles vaheldus suurepärase kõlaga inglise keelne sõnaline osa, muusika ning naispeaosatäitja Greta Olive Mägi imekaunis laul. IB õpilased olid inglise keele ja kirjanduse õpetaja Tetyana Kasima juhendamisel lavastust hoolikalt ette valmistanud, neil olid ajastutruud kostüümid, teksti paremaks kuulmiseks peamikrofonid ja loomulikult võrratu näitlejameisterlikkus.

Jalus