fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Teatrikuu puhul olid laval algkooli õpetajad

31.03.2017

Märts on teatrikuu ja 27. märts rahvusvaheline teatripäev.

Teatrikuu raames kogunesid algkooli õpilased sel neljapäeval aulasse ja jäid põnevusega ootama, mis nüüd edasi juhtuma hakkab. Publik ei pidanud pettuma. Kui aeg küps, kogunesid lavale algkooli õpetajad, kostüümielemendid seljas ja kavalad näod peas. Ettekandele tuli esimene lugemine näidendist, mis põhineb Kaspar Jancise raamatul „Seiklus Salamandril ehk Morten Viksi uskumatud juhtumised lollide laevas“.

Idee tähistada teatripäeva mitte näidendi esituse, vaid esimese lugemisega, tekkis ettevõtmise eestvedajal-lavastajal, muusikaõpetaja Anu Otil, juba ammu. Nimelt sattus ta vaatama ühe seriaali esimese lugemise taaslavastamist ja see tundus talle nii naljakas, et ta tahtis ka meie õpetajatega midagi sellist lavale tuua. Kui ta oma ideed kolleegidele tutvustas, olid kõik vaimustunult nõus.

Nii panidki õpetajad oma oskused ja esinemisjulguse proovile ning seisid esmakordselt kõik koos õpilaste ees hoopis näitlejatena. Võta kinni, kumb see nüüd oli, kas haarav lugu või suurepärane esitus, aga publik püsis kogu ettelugemise aja vaikselt ja elas laval toimuvale nii pingsalt kaasa, et koolitund möödus nagu unenäos. Kõlas tormiline aplaus, millele trupp vastas sügava kummarduse ja tänutundega.

Positiivne emotsioon kandus koos lastega edasi sööklasse, kus näljast publikut ootasid Salamandrilt tuttavad moosipallid.

 

Jalus