fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

IB

Teatrikuud rikastas IB õpilaste esitatud näidend „My Fair Lady“

28.03.2016

Märtsis ehk teatrikuul tõid IB õpilased lavale ingliskeelse näidendi „My Fair Lady“, mida nad olid alates novembrist inglise keele ja kirjanduse õpetaja Tetyana Kasima eestvedamisel õppinud.

George Bernard Shaw’ näidendi „Pygmalion“ põhjal loodud muusikal „Minu veetlev leedi“ on etendunud nii teatris kui ka kinolinal. Lugu jutustab lihtsast lillemüüjast Eliza Doolittle’ist, kellest saab tänu professor Henry Higginsi keeletundidele ja kolonel Pickeringi käitumisõpetusele veetlev daam.

IB õpilaste teatritükki oli võimalus vaadata kahel korral:

  • gümnaasiumiõpilased nägid esietendust, mis toimus gümnaasiumi teatrikonkursil „Teeme ise teatrit“, ja
  • teise etenduse publikuks olid 5.–9. klassi õpilased.

Etenduse tarbeks oli lavale üles seatud eesriie, mis muutis kooli aula teatrisaaliks. Kasutati peamikrofone ja näitlejad kandsid ajastutruid kostüüme. Lavastus jaotus viieks pildiks, mille vahepauside ajal muutus lava dekoratsioon, kõlas muusika ja tantsunumbritega esines Felix Yarotskyi.

Eliza Doolittle’iks kehastus imetabase professionaalsusega Greta Olive Mägi, kes etendas oma osa väga kirglikult. Seejuures oli ta selgeks õppinud rolliks vajaliku inglise keele kokni kõnepruugi. Greta esituses kõlas tuntud laul „Just You Wait“ lausa suurepäraselt.

Professor Henry Higginsina astus üles täpse karakteritunnetusega Jonathan Edur Ristlaan, kes etenduse viimases pildis esitas ka kaunikõlalise klaveripala. Kolonel Pickeringi kehastas Jaan Vahl, tehes seda reserveeritud soliidsusega.

Näidendi üsna mahukas sõnaline osa kõlas suurepärases inglise keeles ja pani saali keskendunult kuulama. Kogu etendus kestis ühe koolitunni jagu ehk 45 minutit.

IB õpilasi võis näha ka lavastuse väiksemates rollides: Elizaveta Tashlikovich kehastas missis Higginsit, Polina Blokhina missis Eynsford-Hilli, Irina Zurakhova Clara Eynsford-Hilli, Kristjan Maasik Freddy Eynsford-Hilli ja Tuuli Helind missis Pearce’i. Näitlejaid abistasid lavatagused taustajõud, helipuldis oli Kristofer Henn Pai ja pilte vahetas Edvard Lamartson.

 

Jalus