fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

Tenerifel sai meelde tuletada stressi leevendamise tehnikaid

03.11.2023

Käesoleva aasta 16. oktoober – 22. oktoober osalesime õpirändel Tenerifel, San Cristobal de La Laguna linnas, kus toimus nädalane koolitus „Stress Relief and Well-being Strategies for Teachers“. Meie koolitusel olid õpetajad Ungarist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Austriast, Tšehhist ja Itaaliast. Kuna koolitusel osales väga palju õpetajaid, siis jagati meid kahte gruppi ja meie koolitajaks oli Jennifer McBride.

Esimesel koolituspäeval saime omavahel tuttavaks ja tutvusime giidi juhtimisel ülikoolilinna San Cristobal de La Lagunaga. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv La Laguna linn võlub oma ajalooloo ja looduse iluga. Selle munakivisillutisega tänavad, värvikas arhitektuur ja lopsakas rohelus loovad rahuliku tausta õpetajate koolitusele.

Viiepäevase koolituseprogrammi mahtus päris lai valik teemasid ja kohti, kus õppida. Esimesed koolituspäevad olime klassiruumis, edasi liikusime pealinna Santa Gruzi imelisse parki. Järgmisel päeval sõitsime Anaga põlismetsa, mis asub saare idaosas ja on tänu ainulaadsele vihmametsale üks bioloogiliselt mitmekesisemaid kohti Euroopa Liidus. See on täis radu ja suurepäraseid vaatepunkte. Enda initsiatiivil leidsime võimaluse külastada valge liivaga Terrasita randa, kus saime ujumas käia ja päikesepaistet nautida. Külastasime ka ajaloolist La Orotava linna, kus oli näha Kanaari saarte omapärast arhitektuuri. Ühine ekskursioon oli vulkaan Teide jalamile. Teekond rahvusparki oli seiklus: pakkudes suurepäraseid vaateid, tee lookles läbi pilvede ja teiselt poolt päikesepaistet. Sõitsime tellitud bussiga, et saaksime igal ajal peatuda ja ilu nautida.

Hispaanias La Lagunas peetav õpetajakoolitus osutus õpetajatele märkimisväärseks võimaluseks oma oskusi ja teadmisi täiendada. Kursusel rõhutati, et stress ei ole probleem, vaid oluline on ennast tunda, aru saada, mis minuga toimub ja enese eest hoolitsemise ning vaimse heaolu olulisust. Tõdesime, et õpetajatöö on nõudlik elukutse. Stressi leevendamise tehnikate abil saavad õpetajad kasvatada vastupidavust ja säilitada tervislikku töö- ja eraelu tasakaalu. Selline terviklik lähenemine võimaldab õpetajatel paremini toime tulla pingeliste olukordadega ning säilitada positiivne suhtumine õpetamisse. Kursus andis õpetajatele praktilised oskused, millest osad olid juba tuttavad, mõned aga uued tehnikad ja meetodid.

Lisaks kursusel osalemise praktilisele väärtusele lõi see ka võimaluse suhelda kolleegidega üle maailma. See mitmekesistas õpetajate perspektiive ja andis võimaluse õppida teistelt ning jagada oma kogemusi. Kokkuvõttes oli see kursus kasulik ja vajalik, sest see aitas arendada nii oma professionaalseid oskusi kui ka isiklikku heaolu ning soodustas osalejate vahel sõprustunnet, mille tulemuseks on püsivad sidemed kolleegidega ka väljaspoolt Eestit.

Külli Arand, Kaie Saar, Rutt Tambet

Jalus