fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Tiiger ootab väljalaskmist

31.05.2019

Eesti olümpiakomitee korraldas 21. mail Tallinnas Baltika kvartalis noorsportlastele motivatsioonikoolituse „Lase tiiger välja“.

Koolitusest võtsid teiste seas osa 27 Audentese Otepää üksuse noorsportlast. Ürituse eesmärk oli pakkuda noortele sportimiseks ja kõrgete eesmärkide saavutamiseks mõtteainet ning inspiratsiooni. Oma kogemusi ja teadmisi jagasid endised ja praegused tippsportlased ning treenerid.

Põnev ja hariv oli võrkpallitreeneri ning aastatel 2017–2018 Eesti aasta treeneri tiitliga pärjatud Gheorghe Creţu ülesastumine. Tema jutust selgus, missuguse suhtumise ja olekuga peab olema tippu pürgiv sportlane. Samuti rääkis Creţu treeneri olulisusest sportlase edasijõudmisel.

Mitu noorsportlast tunnistas, et nemad said innustust Ksenija Balta kõnest. Viimane tõestas oma kogemuste najal, et pärast põlveoperatsiooni ning paariaastast taastumist ja spordist eemal olekut on võimalik taas tippu jõuda.

Värvika ja naljarohke esinemisega paistis silma Baruto ehk Kaido Höövelson, kes rääkis, kuidas ta sportlasekarjääri alguses Jaapanis üksinda hakkama sai. Muu hulgas kõneles Höövelson sealsest kultuurist ning sellest, kuidas ta naise leidis ja milliseid takistusi tuli enne abiellumist ületada.

Pikaaegne kettaheitja ja olümpiavõitja Gerd Kanter avaldas muljet peaaegu kõigile noorsportlastele. Ta märkis, et enim viivad sportlast edasi püsivus, suur tahtejõud ja loomulikult lähedaste tugi, kuna nemad armastavad sind ka siis, kui tulemusi ei ole. Kanter rõhutas, et sportlane peab aega planeerima, et pere ei kannataks.

Sprinter Marek Niit kõneles õpingutest välismaal ning sellestki, kui oluline on keeli õppida ja milleks tasub välismaale minnes valmis olla. Eelkõige tuleb võõras keskkonnas olla avatud ja uudishimulik ning leida suhtlusringkond.

Noorsportlased said rohkem teada ka võrkpallurist Rait Rikbergist ja kurlingumängijast Marie Turmannist, kes samuti koolitusel sõna võtsid.

Oma karmidest õppetundidest peale dopingu tarvitamise ilmsikstulekut rääkis murdmaasuusataja Karel Tammjärv. Tema väljaastumist ja julgust tunnistada süüd tunnustas nii mõnigi noorsportlane. Selline avalik vabanduse palumine on Tammjärve tõstnud mingis mõttes isegi eeskujuks: nõuab ju enda vigade tunnistamine isegi tavainimeselt eneseületust.

Kõik osalejad jäid koolitusega väga rahule. Meeleolu ja inimesed olid toredad, mis lõi üldise mõnusa õhkkonna. Ettekannete vahel said noored esinejatelt nõu küsida.

Kokkuvõtteks võib öelda, et edu tagavad tippsportlaseks pürgimisel järgmised võtmesõnad: rutiin, kannatlikkus, püsivus, eri võimaluste leidmine eesmärgi saavutamiseks ja loomulikult suur tahe teha armastusega seda, mida teed.

Vaatan pildigaleriid

Jalus