fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Toimus Euroopa spordikoolide võrgustiku konverents

19.12.2019

7. ja 8. novembril peeti Berliinis esimene Euroopa spordikoolide võrgustiku (ENOSS – European Network of Sport Schools) konverents, kus meie kooli esindasid direktor Priit Ilver ja spordipsühholoog Kristel Kiens.

Ürituse üks eesmärke oli luua Euroopa spordikoolides töötavatele ekspertidele võimalus jagada mõtteid ja oskusi, mis tugevdaksid koolide kahese karjääri (spordi ja hariduse kombineerimine) arengukeskkonda. Teiseks eesmärgiks oli arutada, kas, millises vormis ja milliste eesmärkidega oleks vaja sellist võrgustikku edasi arendada.

Kohal olid spordikoolide esindajad 16 Euroopa riigist
Lai osalejaskond andis aimu, kuidas eri riigid enda spordikoolide arengusse panustavad. Spetsialistid tegid esitlusi, jagades mõtteid ja kogemusi spordipsühholoogia, toitumise ning kahese karjääri arendamise teemadel.
Toimusid töötoad, kus eri riikide esindajad tutvustasid parimaid praktikaid, mis toetavad noorte tervislikku arengut nii hariduses kui ka spordis. Huvitavat lisaväärtust pakkus see, et igasse töötuppa oli kaasatud kaks kohalikku spordile orienteeritud keskkooli õpilast, kes jagasid enda mõtteid ja kogemusi.

Arutelu tõi huvitavaid ideid ja kontakte
Ürituse osalejad olid seda meelt, et võrgustiku tegevust tasuks kindlasti jätkata. Leiti, et ka edaspidi võiks kord aastas toimuda konverents. Kuid peale selle soovisid osalejad luua eri riikide spordikoolidele teisigi koostöövõimalusi. Ka meie saime mujalt Euroopast häid kontakte, kellega Audentese spordigümnaasium võiks tulevikus koostööd arendada.
Oleme juba varem teinud koostööd kahe Helsingi kooliga: sel suvel alustasime süsteemset ühistegevust kõrgetasemelise Mäkelänrinne keskkooliga ja Omnia kutsekooliga, mis pakub võimalusi kutsehariduse omandamise kõrval teha ka heal tasemel sporti.
Tänu konverentsil tekkinud kontaktile oleme kutsutud Taani eliitspordikoolide assotsiatsiooni kohtumisele ning meid oodatakse lähemalt tutvuma Odense Tornbjergi keskkooliga. See Taanis tegutsev spordikool keskendub samuti noorte pikaajalisele arengule, toetades õppursportlaste terviklikku kujunemist nii spordis, hariduses kui ka inimesena.
Loodetavasti saame uute rahvusvaheliste koostööpartneritega teadmisi ja kogemusi vahetades ka Audentese spordigümnaasiumi arengukeskkonda veelgi tõhusamaks muuta.

Jalus