fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Toimus järjekordne Erasmus+ koolituskogemuste jagamine

25.04.2019

Koolivaheaeg annab õpilastele võimaluse enne viimast pingutust veidi puhata. Aga õpetajaid paitab soe päike läbi akna, sest neil jätkub koolimajas tegevust ka siis, kui klassiruumid ja koridorid on õpilastest tühjad. Nii sai talvel toimunud Erasmus+ koolituse jagamine nüüd oma järje. Seekord jagasid kogemusi inglise keele õpetaja Riina Rosenfeld ja klassiõpetaja Anu Vananurm.

Riina Rosenfeld käis Maltal õppimas, kuidas algkooli tunde lõbusamaks ja mängulisemaks teha. Õppimine muutub isuäratavaks, kui tunneme õpilasi ja oskame nende tugevusi ära kasutada. Siin tulevad mängu õpistiilid ja Kagani strateegiad. Kui õpilased saavad üksteist julgustada ja juhendada, igaühel on vastutusala ja kui kõik on kaasatud ning osalevad võrdselt, on tulemused kõige paremad. Mänguline õppimine eeldab loovat lähenemist. Oluline pole, milliseid materjale kasutada, vaid mida nendega teha. Toredaid ideid, mida katsetada ja kolleegidega jagada, sai Maltalt palju.

Anu Vananurm õppis Itaalias, kuidas õpetamisest rohkem rõõmu tunda ja koolikogemus õpetajale endale rahulduspakkuvamaks muuta. Kiidusõnad sai sealne koolitaja, kel oli väga hea grupitunnetus ning kes oskas luua usaldusliku ja toetava õhkkonna. Kõlama jäi tõdemus, et kõige tähtsamad on inimsuhted – see, et me märkaksime iseennast ja teisi ning oskaksime üksteisest rõõmu tunda ja vajalikul hetkel toeks olla. Anu jagas, milliseid uusi võtteid ta juba kasutanud on ning viis kolleegidega läbi lühikese praktilise ülesande, mis aitas igaühel enda tugevusi kaardistada.

Erasmus+ õpetajate õpirändekoolituste väärtuseks on kohtumine ja koostöö õpetajatega teistest riikidest. Nii mõnigi kord saab just nii alguse koolidevaheline projekt, õpilasvahetus või muu vahva ettevõtmine. Väga olulisel kohal on ka hilisem kogemuste jagamine oma kolleegidega. Kui üks õpiränne innustab tervet meeskonda ja sellest sünnib uusi ideid, on see suur rõõm. Ja kui mõni kolleeg soovib pärast kuulamist ise ka õpirändele minna, on kasu koolile mitmekordne.

Jalus