fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Toimus järjekordne kahese karjääri kohtumine

18.03.2022

Veebruaris toimus kahese karjääri programmi raames järjekordne kogunemine õppursportlastele kahe külalisesinejaga, kelleks olid Erki Soomer ja Johannes Sikk. Mõlemal mehel on varasemaselt küllaldane kokkupuude Audentesega. Johannes on sporgigümnaasiumi vilistlane ning Erki on nooremana aastaid Audentese saalides judot teinud. Mõlemad mehed on endiselt sportlased ning lisaks teevad nad meeleldi ka treeneritööd.

Elukogemus on aga meestel väga erinev. Johannes on sihikindlalt püsinud oma erialal, teades täpselt kuhu ta läheb ja miks. Ta jätkab triatloniga endiselt samal tasemel ning omandas paralleelselt ka kõrghariduse. Erki on aga vahetanud erialasid, käinud läbi elu kõikvõimalikke keerdkäike, elanud ning töötanud karmides tingimustes erinevates riikides, kuid tulnud sealt terve nahaga tagasi. Nüüdseks on ta profipiljardi mängija, ettevõtja teedeehitusvaldkonnas ning eeskujulik peremees.

Selgus, et enese eest ei ole põgeneda kusagile. See resoneerus mõlema mehe mõttemaailmaga. Johannes on jäänud siiani kindlaks triatlonile ning omandanud kõrval ka kõrghariduse. Ta jätkab triatloniga, tõdedes, et see ei ole just säästev sport ning vanust arvestades on Johannes kindel, et triatlonis on tal parimad tulemused veel ees. Erki aga otsustas täiskasvanuks saades, et tema enam judoga mitte mingil juhul ei tegele, viskas vöö nurka ning läks tegi kõike vastupidist, mida ta terve nooruspõlv oli viljelenud. Rännates ja töötades erinevates riikides, jõudis ta tagasi Eestisse, kust siiski mõtles, et põgeneb palmide alla Filipiinidele baari pidama. Mis saaks küll valesti minna, mõtles ta. Lõpuks Eestisse tagasi siirdudes, leidis ta, et enese eest tõepoolest ei põgene kusagile. Oma probleemid tuleb lahendada kohe, et mitte lasta asjadel kuhjuda. Samuti tuli välja, et ükski väärtuslik asi ei õnnestu ilma tõsise vaevata. Selle ees ei tasu kohkuda. Kas läbi järjepidevuse või läbi elu keerdkäikude õppides, olid mehed taas ühisel seisukohal.

Jalus