fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Töötukassa tutvustas 11. klassidele tööturgu ja selle võimalusi

29.03.2016

Töötukassa karjääriinfo spetsialist Gerly Tammiste viis läbi teematunnid 11.c ja 11.d klassis. Eelnevalt olid õpilased valinud välja just neid kõnetavad teemad. Mõlemat klassi huvitasid palk erinevates töövaldkondades, kõneldi töötamisest välismaal ning tööturu hetkeseisust.

Õpilased said teada, et ainult 64% tööealisest elanikkonnast (vanuses 15–74) on töö või kooliga hõivatud. Prognoositakse, et lähima viie aasta jooksul kaotab töö seoses tehnoloogia arenguga umbes 34 000 inimest. Noored töötavad hetkel enam turismis, majutuses, toitlustuses ja infotehnoloogia valdkondades.

Koos arutleti, kuidas saada hakkama 550 euroga kuus, elades iseseisvalt ning proovides lubada endale kõike. Õpilased tõdesid, et kui näiteks üürida koos korterit, siis on see täiesti võimalik, aga oma kulutusi peab jälgima. Tööle asudes peaks oma elulookirjeldusse kindlasti kirja panema sportlastee eredamad saavutused, hobid ja harrastused, millega juba kooli ajal on noor silma paistnud. Paljudele tööd puudutavatele küsimustele saab vastuseid Eesti Töötukassast, võib uurida tööturu hetkeseisu, vajaminevaid töökohti ja miks mitte minna õppima seda ametit, millele enam nõudlust on.

Jalus