fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool, Spordigümnaasium

Traumapäeval harjutati esmaabi andmist erinevate õnnetuste puhul

29.04.2016

26. aprillil võis koolimaja, söökla ja ujula ees märgata ühtekokku kuut kiirabiautot ja kiirabibrigaade. Õnneks polnud tegu suurõnnetusega, vaid koostöös Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskusega toimus ülekooliline traumapäev.

Simulatsiooniõppused toimusid kooli territooriumil – spordiareenil, ujulas, spordiareeni jõusaalis, kooli sööklas ja suures koolimajas garderoobide juures. Igas kohas toimus samasugune õnnetus kuuel korral, mille tunnistajateks õpilased olid. Kuigi päriselt keegi hädaabi numbril helistama ei pidanud, kontrollisid kiirabitöötajad õpilaste teadlikust, õpilased said teadmisi esmaabivõtetest ja elustamisest ning simulatsiooninukkudel prooviti südamemassaaži. Kõik instruktorid ja kiirabitöötajad jagasid vajalikke teadmisi õpilastele ja kooli personalile.

Lisaks simulatsioonidele kooli territooriumil osalesid 5.b klassi õpilased suursimulatsioonil Tallinna Lastehaiglas, kus neil tuli kehastuda kannatanuteks. Kujutati ette, et haiglas on puhkenud tulekahju. Igal õpilasel oli oma legend, millise haigusega ta on haiglas ning kuidas on tulekahjus kannatada saanud. Õpilastele oli see uus, õpetlik ja huvitav kogemus, nii näitlemise valdkonnas kui esmaabi tarkuste poolest. Ise läbi kogetu, olgugi, et õppusel, kinnistab teadmisi kõige paremini.

Jalus