Otsi

Spordiklubi

TUBLI TÖÖ! U14 korvpallipoisid tulid Eesti meistriks

16.05.2018

Lõppenud nädalavahetusel mängiti Rakvere Spordihallis välja U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste medalid. Audentese Spordiklubi oli taas pildis tulles poiste seas Eesti meistriks ning saades tüdrukute konkurentsis kaela pronksmedali.

Audentese Spordiklubi U14 noormehed kohtusid finaalis Erkmaa KK meeskonnaga. Poolajale mindi meie poiste juhtimisel 35:24 ning teisel poolajal meie mängijate hea hoog jätkus ning nii tulid Rauno Pehka hoolealused lõppskooriga 79:66 Eesti meistriks.

Meie parimana kogus tiimi kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Gerrit Lehe 19 punkti ja 15 lauapalli, Rasmus Andre viskas 15 silma ja Henri Veesaar sai kirja 14 punkti ja 12 lauapalli. “See on mul väga kihvt punt, meil on hea atmosfäär ja poisid käivad väga hästi trennis – siin on lust treener olla. Eestis ühelgi teisel meeskonnal sellist rotatsiooni võtta ei ole, kuid täna sai ka mängu tulemus kindlaks alles neljandal veerandil,” sõnas Pehka mängujärgses intervjuus.

Kuldmedali võitnud meeskonda kuulusid: Gerrit Lehe, Rasmus Andre, Henri Veesaar, Gregor Kiilmaa, Patrick Malm, Fred-Jordan Relve, Karl-Gustav Jurtšenko, Riko-Feliks Plunt, Georg-Oliver Metsaorg, Kaur Lokk, Artur Evestus, Kerdo Rämman, Sten-Martin Kombo.

Tüdrukutele pronksmedalid

Samal ajal peetud tüdrukute turniiril võitis Audentese Spordiklubi pronksmedalid alistades otsustavas kohtumises BC Kalev/Cramo I naiskonna numbritega 57:46. Audentese kõige väärtuslikumaks mängijaks tunnistati Grete Kruuk tõi oma tiimi parimana 19 punkti, Mariell Friedemann viskas 14 silma ning Keandra Koorits lisas 12 silma ja koguni 22 lauapalli.

“Poolfinaalis mängisime palju paremini,” sõnas naiskonna peatreener Andra Viirpalu korvpall24.ee portaalile. “Eks olime väsinud ja poolfinaali kaotuse pettumus oli sees.” Viirpalu sõnul oli neil suur tahe võita ja ikkagi medal kätte saada: “Eksisime küll palju, aga liidermängijad mängisid oma rolli välja ja saime selle võidu kätte.”

Nädal enne U14 vanuseklassi medalimänge toimus U18 turniir kus Audentese tüdrukud krooniti Eesti meistriks. Algaval nädalavahetusel mängitakse Raplas välja U16 vanuseklassi medalid ning meie tüdrukute võistkond on ka final fouri üks favoriite.