fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Tunnustust väärt tulemused saalihoki noorsportlaselt

09.03.2020

10.d klassi õpilane Saskia Ormak on Eesti saalihoki naistekoondise väravavaht. Hiljuti käis Saskia oma esimestel maailmameistrivõistlustel Šveitsis. Eelmisel aastal sai ta oma ristsed Poolas, kui osales koondisega kvalifikatsioonis ja sealt edasi pääseti. Saskia mängis oma esimese mängu täiskasvanute arvestuses päev pärast oma 16. sünnipäeva. Hetkel on ta maailmas kõige noorem mängiv väravavaht, kes mängis täiskasvanute MM-il Šveitsis.

Treener Pavel Semenovi ja Rasmus Talviste poolt oli julge samm panna põhiväravavhina mängima nooruke tüdruk. Kindlasti andis siin tunda ka Saskia taust trennidest ja mängudest poiste ja meestega ning treener Argo Kungla järjepidev töö. Saskia saab nimelt trennida ja võistelda koos poistega ning on ka poiste liigades ainuke naisväravavaht. Kuna Eesti saalihoki liigades on lubatud tüdrukul mängida kuni 19-aastaseks saamiseni ka meeste avestuses, siis Saskia võistleb ja treenib nii poistega U18 vanuseklassis, naistega meistriliigas ja naiste esiliigas.

Eesti naistekoondis on hetkel 11. kohal maailmas, mis on väga tubli tulemus. Peale võistlusi Šveitsis tõusti viis kohta. Sellel aastal valis Eesti Saalihokiliit Saskia ka aasta parimaks noormängijaks 2019.

Jalus