Spordiklubi

U16 poisid III koht EMV

29.04.2015

Audentes-pronks_U16 poisid_370x240_2015Poiste U16 kolmanda koha matš oli pinevam. Vastamisi sai näha ka kahte korvialust tulevikulootust  – ligi kahemeetrist 16-aastast Matthias Tassi ning 14-aastast Karl-Erik Karpinit. Olgu etteruttavalt öeldud, et Tass võttis kahes kohtumises kokku 56 lauapalli. Lisagem, et Audentese poolel ei teinud taas kaasa Kristian Kullamäe, kel teevad häda põlved.

SK RIM tuli esimese veerandi miinusest välja ning asus Karpini viskest juthima 31:25. Ometi, poolaja lõpuks Audentes tõmbas suuresti täna Marten Maide punktidele  järele – 47:50. Mängiti üsna lahtist, pingevaba korvpalli.

Kolmanda veerandi algul tegi Sixten Tomingase juhendatav Audentes 11:0 algspurdi ja haaras ohjad. Indrek Reinbok RIMi pingi juures hakkas häält tõstma. Õieti tegi. Ilma selleta ehk oleks mäng omasoodu läinud. Kahjuks kukkusid Tassi takistamisel RIMi mängijad ükshaaval välja – kokku jäi mäng pooleli neljal tegelasel.

RIMi poolel tõi meeskonna mängu tagasi Erik Schmalz, seda peamiselt läbimurretega. 1.30 enne lõppu tabas RIMi mängija Mattias Hallismaa vabaviskest oma viienda punkti järjest ning Audentes juhtis veel vaid punktiga – 81:80. Pall käes käest kätte kuni 23 sekundit enne lõppu tabas Marten Maide pöördelt viske viielt meetrilt – väga raske korv, seisuks 83:80 punasärkidele.See saigi otsustavaks. Mängust enam keegi korvi ei saanud.

RIM võitis  laua 47-40, pallikaotusi tegi Audentes 17, RIM 13. Kahepunktivisked 50 vs 49 % AUD kasuks, kolmesed 22 vs 14 %, vv 70 vs 63 %.
Marten Maide tõi võitjaile 30 p (vv 18/14), Tass 26+26+3, Mikk Jurkatamm 20+4+3; RIMi poolel istus” korvpallipegasos” täna Erik Schmalzi õlal – temalt 39p+10lp, Karpin lisas 15+17lp ning Jaan-Erik Lepp 12 p.