Spordiklubi

U16 tüdrukud II koht EMV

29.04.2015

Audentese spordiklubi_TU16-II koht_2015Audenteselt liiga palju praaki
Kuidagi väljendaski tänane mäng seda, et Audentes tahab seda mängu kuidagi vägisi võtta, võidukramp on sees – igastahes olid nad närvilisemad. Tartu ohjas oma mängu paremini ja nagu nende peatreener Kaire Asi pärast lausus: „Kuigi kumbki ei näidanud täna oma parimat mängu, võib öelda küll, et tegutsesime täna targemalt.“

Tartu võitis suure hulga publiku ees (rohkem kui poiste finaali ajal, mis toimus paralleelselt TÜ/Rock-Tarva mänguga) poolaja 30:25. Kolmanda veerandi algul kahandas Audentes algul vahet (24. min 43:46), kuid suur hulk tehnilist, praaki, valesöödud ja 24 sekundi limiidi ületamine olid liiga sagedased Levkoi-Rausbergi hoolealuste mängus.

Tartu pääses 26. minutiks pärast Kadi Kalsi kolmest ette 53:43 ning ega sealt miinusest  Audentes enam välja ei pääsenudki. Kui Victoria-Ida Vähi (AUD) kaotas 2 minutit enne lõppu palli ning 13-aastane Ann-Gret Asi lõikas sellega korvi alla, oli seis Kalevile juba 57:47 ja pilt selge. Tartu vormistas võidu 57:48.

Tartu eksis vähem, oli kindlam
„Kui saame kaitses mängima, nii nagu peab, kui vahetame mängijaid ilusti, kui teame, kes on kus, siis on meil üks hingamine ja hea meeskonnatöö peab edu tooma. Spetsiaalselt me neid ei pressinud, aga me teadsime, keda ja kus vajalikul hetkel survestada. Ka Levkoi tunnustas pärast mängu, et tegutsesime täna targemalt. Ma ei kahelnud hetkekski, et me ei võiks täna võita, oma tüdrukute võimekust ja võimalusi Audentese vastu tean ma hästi. Küsimus oli vaid selles, kuidas oma potentsiaal pinge all realiseerida.“

Kui Levkoi rõhutas oma hoolealustele enne viimast veerandit: „Külma pead, külma närvi!“, siis reaalsuses õnnestus Tartul seda pead pigem külmana hoida. Asi rõhutas veel omalt poolt, et võit on seda magusam, et mitmed mängijad on hiljaaegu rivist väljas ja haiged olnud, kui viimastele kuudele vaadata, siis nii mõnigi mängija on suisa kipsis olnud.

Laud oli võrdne 45-45, pallikaotusi aga Audentesel 31, Kalevil 23. Kalev tegi kõva pressiga 18 vaheltlõiget, AUD vaid 5. Johanna-Elise Teder tõi Tartu kasuks 18, Kadi Kals 12 p, Sandra Reinvald 6p+21lp.