Otsi

SPORDIKLUBI

U17 korvpallitüdrukud võitsid Euroopa Noorteliiga viimasel etapil pronksmedalid

04.03.2020

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas U17 tütarlaste Euroopa Noorteliiga järjekordne etapp. Audentese Spordiklubi korraldatud turniiril osalesid võistkonnad Eestist, Lätist, Soomest, Poolast, Tšehhist ja Slovakkiast.

Esimesel mängupäeval kohtusid Audentese tüdrukud kõigepealt Ostrava võistkonnaga. Esimese poolaja skooriga 30:18 võitnud Audentese tütarlapsed hoidsid eduseisu lõpuni ning turniir juhatati sisse 55:48 võiduga (Grete Kruuk 21 punkti, Anna Maria Tamberg 12 p). Teises mängus tuli vastu slovakkide Slavia Trnava, kelle vastu jäädi poolajaks nappi kaotusseisus (32:29). Pärast poolaega üritas Audentes eduseisu jalule seada, kuid kahjuks skoori enda kasuks pöörata ei õnnestunud ning vastu tuli võtta 50:65 kaotus (Hanna Maria Sibul ja Keandra Koorits mõlemad 13 p, Ksenija Lebedeva 10 lauapalli).

Teise võistluspäeva esimeseks vastaseks oli tugev Poola Gortata Politechnika, kes alustas viimast etappi liiga tabeliliidrina. Vaheajale siirdusid eestlannad 23:16 eduseisul, kuid viimasel veerandil jõudsid vastased 36:36 viigini. Enne kohtumise lõppu lisasid Audentese tüdrukud hoogu juurde ning viimase viie minutiga vormistati mängu lõpptulemuseks 52:41 (Tambergilt 12 p ja 8 lp, Anete Elisabeth Adler lisas 11 p ja 8 lp). Õhtune mäng peeti teise Slovakkia tiimi vastu, mis kujunes üpriski ühepoolseks ning lõpptulemuseks vormistati 66:48 võit (Koorits 19 p, Kruuk 15 p, Tamberg 11 lp ja 8 resultatiivset söötu) .

Viimasel päeval kohtus Audentes väga olulises mängus soomlaste Tapiola Honka naiskonnaga. Medalikohale tulekuks vajati kindlat võitu, kuid paremini alustasid soomlased võites poolaja 23:28. Poolaja pausilt tulles alustasid teravamalt Audentese tütarlapsed võites kolmanda veerandi 22:9 ning lõpuks ka kogu mängu 60:47 (Kruuk 17 p, Sibul 12 p ja Koorits 12 p ning 10 lp). Märkimist väärib veel Audentese tüdrukute (!) 26 ründelauapalli!

4 võidu ja 1 kaotusega lõpetasid turniiri lausa kolm naiskonda – Audentes, Slavia Trnava ja lätlaste Jugla. Lõpliku paremusjärjestuse määras korvide vahe ning esikohale platseerus Juglale, teise koha sai Slavia Trnava ning Audentese tüdrukutele kuulusid sellel korral pronksmedalid. Audentese korvpallitüdrukute saldoks jäi sellel hooajal 7 võitu ja 8 kaotust.

• Võistkonna parimaks mängijaks valiti Anna Maria Tamberg
  • All Stars viisikusse valiti Grete Kruuk.
  • Audentese SK mängis koosseisus Grete Kruuk, Anete Elisabeth Adler, Hanna Maria Sibul, Ksenija Lebedeva, Kaisa Varik, Mette Lemmik, Mariell Friedemann, Laura Anette Tael, Keandra Koorits, Mona Ly Maidla ning Rapla KK-st Anna Maria Tamberg ja Berit Täpsi. Võistkonna treener Andra Viirpalu.