fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

Spordiklubi

Kuldne duubel: ka Audentese SK U18 noormehed võidukad

29.04.2015

AudenteseSK_poisid U18_370x240_2015G4S Noorteliiga finaalide nädalavahetuse viimases kohtumises suutis Audentes SK seljatada omavahelise ajaloo ja kurvad kogemused ning alistada tugev konkurent KK Pärnu 64:61 (33:29).

Põhihooaja võitis noormeestel Audentese SK, kes sai oma ainsa kaotuse just KK Pärnult. Lisagem, et karikafinaalis vahetult enne jõule võitis samuti Pärnu, tänu Norman Käbini lõpus visatud punktidele 70:68. Ka enne mängu söandasid asjatundjad anda väikse eelise Pärnule kui pisut kogenumale võistkonnale. Teada oli, et Kristian Kullamäe püsib endiselt põlvehädade tõttu eemal.

Eeldused olid õiged
Delfi TV-s mängu kommenteerinud Raido Rebane (U16 Salva/Rock): „Üks põhiülesanne saab Pärnul olema Kregor Hermeti ohjeldamine, kes esiliigas Kohila eest tegi väga korraliku hooaja. Audentes omakorda ei tohi lasta Pärnut jooksma – tegema kiireid, poolkiireid.“
Audentes oli ses kohtumises tõmbaja pool – mindi korduvalt väikse nihkega ette, kuid Pärnu võttis järele. Nii oli see algul, oli seisul 28:20, mil Pärnu võttis järele ja läks mööda 29:28, kui oli see ka kolmandal ja neljandal veerandil.

Kordagi ei lasknud AUD ses mängus Pärnul tunda end peremehena. “See oli täna pigem meie mäng,” sõnas Meelis Songe, Audentese SK peatreener.

Otsustas Jurkatamme haak
Audentes alustas viimast veerandit eduseisul 51:41, kuid Sander Viilup ja Ken Kuber tõid 1.20-ga Pärnu sisuliselt järgi (51:49). 62:56 AUD juhtimisel tabas Robert Valge kahese ja kolmese ning vahe oli vaid üks punkt – mängida jäi üle kahe minuti. Kuid poolteist järgnevat minutit skoori ei muutnud…
47 sekundit enne lõppu võttis Taavi Jurkatamm rünnakulahenduse enda peale ning tabas haagi – 64:61. Valge kaotas palli, Pehka viskas mööda, lõpusekundeil viskas kolmese mööda ka Kuber. Nii jäigi – 64:61 võit Audentesele. Võiks öelda täna, et teenitud võit.

Tallinna poole kulgenud Audentese buss (kuldsed neidu-noormehed) oli mõnusat suminat täis, kui noormeeste peatreeneri Meelis Songega rääkida saime: „Buss on kuidagi eriliselt kerge… Kui aga mängust rääkida, siis täna olid kõik paremini valmis kui eile: meil oli ainult võita täna. Pärnuga on meie mängud koguaeg olnud punkt-punkti väänamised, neil on õnnestunud rohkem võita. Seda suurem on rõõm täna.“

Songe: “Tegime õigeid asju”
Songe lisas: „Suutsime oma mängu täna Pärnule peale suruda, joosta-visata nad eriti ei saanud. Pikkuses oleme üle, Jurkatamm lõi teravust korvi alt, Pehka tagant, teised ka, nii see edu tuli. Ütleme nii, et pikkuse ja taktikaga mängisime täna kogemuse üle. Ka pole väheoluline, et kärpisime tublisti Valge tuju; kas ta vist ühe kolmese sai sisse (5/1, kokku 22/6). Meie tabasime kaugelt hästi, visates oluliselt vähem peale – see tähendab aga, et saatsime pallid teele õigetest kohtadest, mitte sunnitult.“
Audentes oli lauas parem 51-43, korvisöödud 14-9. Kuid Pärnu tegi 40 minutiga vaid kolm palliakotust, AUD 16 – see “koonerdamine” Pärnut paljuski mängus hoidiski. Kahepunktivisked AUD-le 35 vs 29 %, kolmesed 44 vs 21 % (AUD-l 16/7), vv 64 vs 60 %.

Taavi Jurkatamm tõi 21+9lp, Kregor Hermet (pildil) 11+14lp, Ron-Arnar Pehka 8+4+5, Matthias Tass 6+10; Pärnu poolel Ken Kuber 22+9lp, Sander Viilup 15+5lp, Robert Valge 13+8lp, Norman Käbin 9+7+3.

Jalus