Spordiklubi

U19 neiud I koht: Audentese SK raske, kuid ilus võit

29.04.2015

U19-tüdrukute-uudise-juurde_Kadri-Ann-LassViimasel G4S Noorteliiga finaalide päeval Tartus olid õhtuses programmis kavas U19 neidude ja U18 noormeeste kohamängud. Mõlemas finaalis oli esindatud Audentese SK, õrnemal sool oli vastas kolmandat nädalavahetuse esikohta püüdev Tartu Kalev.

Tüdrukute U19 on tihe vanuseklass, kus vahegrupiturniiril tekkis kolme parema vahel surnud ring – viis võitu ja neli kaotust kogusid nii Audentese SK, Tartu Kalev kui BC Kalev/Cramo, kolm võitu sai kirja AmEst Rapla. Omavahelistes mängudes oli AUD võitnud kaks, kuid kaotanud viimati, 2. aprillil kodus koguni 44:75, olgu et neil olid kõik paremad rivis.
Täna võitis AUD avaveerandi 16:14 ja oli juhtivamaks pooleks ka kogu ülejäänud mängu jooksul, kuid Tartu jonnakalt ei jäänud maha. Poolaja lõpuosas oli seis 29:29, poole mängu peal fikseeriti AUD edu 35:32. Kolmanda verandi lõpuks, ometigi, said tallinlased pärast Anna-Helena Ehala vabaviskeid sisse 54:44 edu.

Tartu võitles lõpuni

Kas mäng sai tehtud? Ei veel. Mõni teine võistkond Kalevi asemel oleks murdunud, nemad mitte. Sellest moraal – Audentes pidi tegema enda kohta väga hea mängu, et Tartust jagu saada, keskimise mänguga oleks Kalev ka tahtejõuga lõpus mööda võinud minna. Millest muust räägib meile võimsa eduriviga AUD kaotus lauas oluliselt madal-hõredamale Tartule 31-38.
35. minutil jõudis Tartu Helena Saare viskest järele 55:60 ning kaks minutit enne lõppu tabas Doris Park eemalt – 60:64. Kalev viskas seejärel mitu korda mööda, tehti vastastikuseid vaheltlõikeid, kuid tabasid julgelt punasärkide poolel need, kes polnud muidu mängus kandvas rollis – läks sisse Brit Alleri poolhaak („Sajandi korv,“ nentis Jaanus Levkoi naljaga pooleks) ning 46 sekundit enne mängu lõppu otsustas Kätrin Variku läbimurre mängu saatuse (68:62). Võit Audentesele 68:63.

Levkoi: “Saime nende liidrid kontrolli alla”

„Mängisime täna päris vingelt, mängutaset oli küll ja küll,“ sõnas Audentese peatreener Jaanus Levkoi. „Paar noort tegid täna ikka väga hea mängu – pean eeskätt silmas Kätrin Varikut ja Anna-Helena Ehalat. Kui arvesse võtta, et see koosseis on ikkagi selline A- ja B-klassi segu, siis olen igati rahul.“
Levkoi lisas: „Mõlemad võitlesid mehiselt. Aga ütlen ausalt, mulle tundus, et me tegutsesime ses kohtumises targemini; lasime rünnakul neil eksida, eksides ise – eriti olulistel hetkedel, suhteliselt vähe. Neil oli ehk liiga suur võiduisu – see kolmanda kulla kramp äkki… Ka võib öelda, et saime nende vanemate mängijatega – Park, Uiga, Saar, päris hästi hakkama. Mõnedel neist läks mängutuju vahepeal päris ära.“
*       *       *
Tartu võitis laua 38-31, korvisöödud 13-13, pallikaotusi AUD-l 17, Kalevil 10. Kahepunktivisked 50 vs 39 % (otsigem võidu põhjust siit!), kolmesed 38 vs 19 % (…ja siit!), vv 87 vs 55 %.
Kadri-Ann Lass tõi AUD-le 22+12+4, Victoria-Ida Vähi 14+2rs+3vl, Kätrin Varik 11+5+2, Anna-Helena Ehala 10+5+4, Siiri Kliimson 6+5lp. Tartu poolel: Kadri Uiga 14+10+2, Doris Park 13p, Kadi Kals 10, Johanna-Eliise Teder 8+4+3, Eleriin Vaino 6+4+3, Helena Saar 8+6lp