spordiklubi

U19 poistele Eesti meistrivõistlustelt hõbe!

04.05.2015

U19Reedel mängisid meie U19 poisid EMV poolfinaali KK Viimsiga. Audentese Spordiklubi mängis kassi-hiire mängu. Poolaeg meile 40:29, kolmandal veerandil kasvatasid poisid edu kahekümnele punktile.

31. minutil tekkis Viimsil teatav lootus (45:60), kuid Maik-Kalev Kotsar ja Silver Jurno tegid kumbki paar korvi ning rong oligi Viimsi jaoks läinud. Selge võit 81:52 viis Audentese SK finaali. Edasi jäädi ootama vastast favoriit FINNLOGi ja T.Soku KK paarist.

Audentese Spordiklubi domineeris lauas 52-38, korvisöödud 11-7, pallikaotused 13-23. Kahepunktivisked 48 vs 45 Audentesele, kolmesed 17 vs 10 %, vv 70 vs 59 %.

Silver Jurnolt võitjaile 21+12lp, Kregor Hermetilt 18+11, Maik-Kalev Kotsar lisas 14+9+2+5vl (8/7), Ron-Arnar Pehka 10+2rs+3vl. Kaotajate poolel: Sander Raieste 16+9lp (12/6), Karl-Robin Jürjens 11+7+3, Arles-Egert Lelle 9+9+2.

Laupäeval kohtusid poisid finaalis Pärnu FINNLOG võistkonnaga. Finaalis domineeris Pärnu kindlalt mängu meie üle, võites lõpuks 87:65. Aga seda, et Pärnu sedavõrd selgelt parem on, ei oleks osanud oodata. Võitnud avaveerandi 23:16, asus Pärnu teisel veerandil juhtima 37:16 ning mänguvanker hakkas meie jaoks kiiva kiskuma. Poolaja lõpuks oli seis 48:31.

Teist poolaega alustas Pärnu koguni 23:5 spurdiga ning seis oli 26. minutiks 61:34. Neljandal veerandajal näitas tabloo korraks ka numbreid 76:44 (ehk +32 p), lõpuks fikseeriti niisiis FINNLOGi paremus.

Pärnu poolt valiti parimaks mängijaks Andres Andrei, Audentesel Maik-Kalev Kotsar. Finaalturniiri MVP-ks osutus samuti Andrei.

Pärnu võitis laua 43-36, korvisöödud 16-10, pallikaotused 12-18. Kahepunktivisked Pärnule 48 vs 45 %, kolmesed 37 vs 19 %, vv 56 vs 46 %.

Ken Kuber tõi võitjate kasuks 19 p (12/8), Norman Käbin 16+4+9, Mihkel Kirves 13+11lp, Andres Andrei 13+3vl, Sander Viilup 10+5+2. Audentese Spordiklubi poolelt Kregor Hermet 20+6lp, Maik-Kalev Kotsar 9+10lp+2rs+6vl, Silver Jurno 7+5lp, Ron-Arnar Pehka 6+3+5.

Võistkonda kuulusid: Andri Naarits, Karl-Kristjan Soidla, Ron-Arnar Pehka, Silver Suurorg, Karl Suurorg, Silver Jurno, Kregor Hermet, Taavi Jurkatamm, Kevin Kullerkupp, Maik-Kalev Kotsar, Taivo Krass. Treener Meelis Songe ja Erik Mäe.