fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Vilistlase lugu: kindlameelne kossumees Gregor Allik

15.09.2023

Tubli korvpallur Gregor Allik lõpetas sel suvel meie spordigümnaasiumi. Uurisime vastselt vilistlaselt, milline on olnud tema arengutee Audenteses ning mis või kes teda sel teel on aidanud. Vaatasime pisut ka tulevikku ja saime kolm kasulikku soovitust praegustele õppursportlastele.

Mis Sind Audenteses toetas?

  • Gregor: Mul olid juba siia tulles endal sihid paigas: näiteks soovisin hommikuti enne trenni algust individuaalselt enda kallal töötada. Selle plaani järgimisel oli palju abi toakaaslasest, kes püsis samal lainel ja kellega koos saime ennast üles aetud, et varem saali minna. Pärastpoole innustas mind tegutsema ka see, et soovisin enda käitumisega noorematele eeskujuks olla. Kooliasjus oli vahel toeks ema valvas pilk, sest tema hoidis minu õppimisel samuti silma peal. Nii et kui need teemad kippusid käest ära minema, siis sain sellest kohe ka sealtpoolt teada.

Nimeta mõni olukord, mis vajas Audenteses pusimist.

  • Gregor: Trennis oli keeruline just algusperiood, sest paar kuud kulus harjumisele. Õnneks valitses meil tiimis mõnus kokkuhoidev vaim, mis aitas rasketest aegadest üle. Õppimises tuli mul pusida sellega, et kippusin koolitööde tegemist edasi lükkama. Lõpuks said aga asjad siiski lahenduse ja kõik korralikult tehtud.

Kuidas on Audentes Sind inimesena kasvatanud?

  • Gregor: Oluliseks märksõnaks on just järjepidevus. Audenteses kinnistunud järjepidevust ilmestab muu hulgas tõsiasi, et ma pidasin enda igapäevarutiinidest kinni, näiteks käisin hommikuti enne treeningut palliviskeid harjutamas. Loodetavasti on mul eelkirjeldatud järjepidevusest kasu ka tulevikus: nii saan enda käitumisega treeneritele silma jääda ja tiimikaaslastele eeskujuks olla. Harjumus juba varakult enne trenni kohal olla parandab ka treeningu kvaliteeti: sel juhul ei kulu trenni algus sisseelamisele, vaid saan sealset aega juba esimesest minutist täiega kasutada. Koolitundide puhul ei pea ma pikalt mõtlema, sest absoluutselt kõige meeldejäävam Audentesest saadud õpetus on järgmine: „Ära sisse maga!“ Veel selgemaks sai mulle see nõue tänu kossutiimi kokkuleppele, mille kohaselt pidid kohalolijad hilinevat tiimikat oodates harjutusi tegema. Ja lõplikult salvestus kõnealune tarkus minusse siis, kui mul „avanes võimalus“ teha üks korralik eratrenn – seda just põhjusel, et magasin sisse.

Mis ootab Sind edasisel arenguteel?

  • Gregor: Senistest kogemustest võtan kaasa võimaluse olla enda käitumisega teistele eeskujuks: kui üks tiimiliige juba pühendunult endaga eraldi tegeleb, siis tulevad ka teised kaasa. Samuti võiks kasu olla avatud suhtlusest: uues keskkonnas tuleb ka endal vestlusi algatada ja endast midagi jagada, et teised oleksid valmis samaga vastama. Professionaalses plaanis vaatan ennekõike tippkorvpalli poole. Samas on mulle oluline meeles pidada hariduse vajalikkust, sest kossumäng ei kesta ju igavesti.

Milliseid soovitusi annaksid uutele ja jätkavatele õppursportlastele?

  • Gregor:
  1. Esiteks suhtle, suhtle ja suhtle: mida rohkem tutvusi Sul on, seda kasulikum.
  2. Ühtlasi ürita õpetajatega hästi läbi saada.
  3. Ning kuna need aastad Audenteses lähevad kiirelt, siis teegi seda, milleks sa siia tulid: spordi täiega, õpi korralikult ja suhtle vabadel hetkedel sõpradega.

***

Gregor jätkab tänaseks oma arenguteed ja tasakaalustab korvpalli karjääri akadeemiliste saavutustega Kaunases Vytautas Magnuse ülikoolis. See on täiendav tõend tema kindlameelsusest ja tahtest mitte ainult tipptasemel spordis edukas olla, vaid ka endale tulevikus kindel ja stabiilne elukutse tagada.

Tema otsus õppida logistikat näitab, et ta mõistab karjääri järjepidevuse tähtsust. Logistikavaldkond on lai ja pakub mitmeid võimalusi edasiseks tööks ja karjääriks. Samal ajal, kui ta jätkab korvpalliga tegelemist, annab logistikaharidus väärtuslikke oskusi ja teadmisi ärimaailma toimimisest, mis saavad tulevikus olla ainult suureks eeliseks.

Gregor on tõeliseks eeskujuks noortele, kes soovivad ühendada oma kirge spordi vastu akadeemilise haridusega. Tema lugu kinnitab, et tulevikus saab olla edukas nii spordis kui ka oma valitud erialal, kui on olemas sihikindlus, pühendumus ja tasakaal. 

Jalus