Spordiklubi

Ujujatele Kalev Openilt 19 medalit, Maide ujus kaks uut klubi rekordit

15.11.2017

Lõppenud nädalavahetusel võtsid Sõle ujulas omavahel mõõtu Eesti parimad ujujad, kes heitlesid Kalev Openi medalite nimel. Meie klubi sportlased teenisid kahe päeva jooksul kokku 19 medalit.

Vanameister Martti Aljand astus poodiumi kõige kõrgemale astmele kahel korral. Esmalt domineeris ta 100 meetri kompleksujumist ning seejärel saavutas tugevas konkurentsis esikoha 50 m rinnuliujumises. Ajad vastavalt 55.58 ja 27.69. Lisaks sai ta kaela hõbemedali 100 m rinnuliujumises.

Edukaid starte tegi ka Andri Aedma, kes saavutas kuldse duubli 50- ja 100 m vabaltujumises. Aedma kimbutas konkurente veel enda kõrvalaladel pälvides hõbemedali 50 m liblik- ja pronksmedali 50 m rinnuliujumises. Ilona Maide ujus Kalev Openil kaks uut klubi rekordit. Esmalt alistas ta 200 m vabaltujumise tippmargi saavutades tulemusega 2.04,94 teise koha. Seejärel triumfeeris Maide 100 m vabaltujumises olles parim uue Audentese Spordiklubi rekordiga 57.62. Täieliku medalikollektsiooni sai ta täis 100 m seliliujumisega, kus tema saagiks kolmas koht.

Cevin Anders Siim kindlustas 100 m kompleksujumises Aljandi järel kaksikvõidu Audentesele ning 100 m vabaltujumises sai ta kaela pronksmedali. Kaia Liis Tomak pälvis sarnaselt Siimule hõbemedali 100 m kompleksujumises ning sai kaela kaks pronksmedalit vastavalt 100 m vabalt- ja 200 m kompleksujumises. Meeste 200 m liblikujumises andis Sander Paavo korraliku lahingu, aga pidi lõpus leppima siiski tubli hõbemedaliga.

Meie klubi noorim medalivõitja sel võistlusel oli Luchia-Smaragda Sarana, kes ujus ränkraskel 200 m liblikujumises ennast pronksmedalile. Sarana on sündinud 2004 aastal. Anette Hallik oli samuti hoos võites hõbeda 200 m kompleks- ja pronksi 200 m vabaltujumises.