fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

IB

ÜRO simulatsioonimängus osalesid 14 kooli õpilased

01.02.2016

26. ja 27. jaanuaril toimus IB õppe üksuse eestvedamisel ning ÜRO Eesti esinduse kaasabil ÜRO simulatsioonimäng Mini Model United Nations. Üritust peeti meie koolis teist korda ja see tõi osalema 14 kooli 9.–12. klassi õpilased.

Simulatsioonimängus kehastusid eri riikide delegaadiks 33 õpilast ja tööprotsessi vaatlesid seitsme kooli õpilased. Mõlemal päeval kõneldi, vaieldi ja arutleti inglise keeles, mis ongi üks ÜRO töökeel.

Avatseremoonia juhatas sisse Audentese erakooli direktor Ahto Orav. ÜRO Eesti esinduse töötajatest võtsid sõna peasekretär Juliane Jokinen, Dave Bullock ja Gaspar Shabad. Mõlemat päeva juhtis IB õpetaja John Christopher Sullivan.

Mängus tegutsesid julgeoleku nõukogu ja inimõiguste nõukogu, kes püüdsid oma vaatenurgast lahendada ISISe, terrorismi ning põgenike probleemi.

ÜRO simulatsioonimängul on oma protseduurireeglid. Näiteks tuleb riietuda soliidselt: neiud peavad olema seelikus-kleidis ja noormehed ülikonnas. Iga delegaat peab alustama oma kõnet pöördumisega „Austatud koosoleku juhid, austatud delegaadid …“. Pöördumises kasutatakse vaid riikide nimesid ja vaidlus võib kujuneda mõnel teemal küll tuliseks, aga viisakusreegleid tuleb järgida. Delegaat ei tohi oma kõnet esitada pikemalt kui kaks minutit ja ta peab diskussiooni alustades arvestama oma riigi eripäradega.

Esimese päeva lõpetas diplomaatide tants, kus sai jalga keerutada Tallinna saksofoniorkestri saatel. Koos istuti kohvilauas, vesteldi läinud päevast ja tutvuti kaasdelegaatidega.
Teisel päeval esinesid noortele kõnega Briti suursaadik Christopher Holtby ja kaitseväe endine juht kindral Ants Laaneots.

Kahe päeva jooksul said noored saadikud kenasti oma tööülesannetega hakkama ja pälvisid lõputseremoonial tunnustuse. Õppeprotsessi käigus valiti ka parimad noored diplomaadid.

Julgeoleku nõukogu liikmete arvestuses

  • tunnistati parimaks diplomaadiks Gert Gregor Källo;
  • sai suurima arenguhüppe teinud diplomaadiks Kristjan Erik Liive;
  • vääris esiletõstmist Audentese IB õpilane Tuuli Helind.

Inimõiguste nõukogu parim

  • delegaat oli Mihhail Pikkov;
  • diplomaat Audentese IB õpilane Kristofer Henn Pai;
  • diktaator Jakob Tjurlik.

Kaks päeva väldanud simulatsioonimängust said õpilased teadmisi, kogemusi, esinemisjulgust ja uusi tuttavaid teistest koolidest.

Jalus