Otsi

SPORDIKLUBI

Uudmäed krooniti kolmikhüppe Eesti meistriteks

23.02.2020

22.-23. veebruaril toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis täiskasvanute Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Medaleid asusid jahtima ligi 240 sportlast 35 spordiklubist.

Kolmikhüppe Eesti meistrid samast perekonnast

Erilisele saavutusele pani aluse Merilyn Uudmäe, kes võitis kulla naiste kolmikhüppes saades parimal katsel kirja 12.80. Vend Jaak Joonas Uudmäe alistas kolme hüppega ainsana 15-meetri joone ning võitis Eesti meistritiitli tulemusega 15.18.

Minkosvki ja Kiseli kuldne duubel

200 meetri jooksus esimesena ning uue isiklik rekordiga, 21,47, finišeerunud Ken-Mark Minkovski võitis kuldmedali ka 4×400 m teatejooksus. 60 m jooksus pidi Minkovski tunnistama aga kange konkurendi Henri Saia paremust ning sai kaela hõbemedali.

Rasmus Kisel võitis individuaalse Eesti meistritiitli 800 m jooksus, kus ületades finišijoone ajaga 1.58,15. Teise kulla lisas Kisel samuti 4×400 m teatevõistkonna liikmena.

Võidukad teatejooksud

Meeste ja naiste vanuseklassis võitsid mõlemad 4×400 m teatejooksud Audentese võistkonnad. Komplekteerimisprobleemide tõttu jäi konkurents küll hõredaks, kuid Audentes võttis siiski oma. Naiste võidukasse võistkonda kuulusid Liis Grete Atonen, Katre Sofia Palm, Karoli Käärt ja Liisa-Maria Lusti, kes finišeerisid ajaga 4.06,43. Meeste seas asusid starti kaks Audentese Spordiklubi teatevõistkonda. Audentese I võistkond koosseisus Sten Ander Sepp, Rasmus Kisel, Ken-Mark Minkovski ja Karl Erik Nazarov võitis mesitritiitli ajaga 3.16,12. Teine Audentese nelik sai kaela pronksmedalid ajaga 3.42,54.