fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Uued teadmised emotsionaalsest intelligentsusest

24.10.2023

Käesoleva aasta 25. juuni – 01. juuli osalesin õpirändel Tenerifel, kus toimus nädalane koolitus „Soft skills and emotional intelligence for teachers and education staff“. Meie koolitusel oli esindajaid Rumeeniast, Leedust, Sloveeniast ja Itaaliast. Koolituse käigus käsitlesime võtmeoskuseid tänapäeva (töö)maailmas, mille raames arutasime täpsemalt emotsionaalse intelligentsuse tähenduse, meeskonnatöö, konfliktijuhtimise ning paindlikkuse, sallivuse ja muude sarnaste teemade üle.

Emotsionaalsest intelligentsusest räägitakse akadeemilise intelligentsuse kõrval aina rohkem. Eelkõige sellepärast, et oskus töötada inimestega, samuti igapäeva stressi ning võimalike konfliktidega toime tulla või ka omavahel lihtsalt koos olla ning suhelda on samuti valdkonnad, kuhu peab teadlikult panustama. Sellele lisaks on näiteks coaching’u oskused ja mentorlus igapäevaelus ning -töös tänapäeva maailmas samuti järjest tavalisemaks muutumas.

Viiepäevase koolituseprogrammi mahtus päris lai valik teemasid. Koolituse esimesel päeval arutasime võtmeoskuste ja emotsionaalse intelligentsuse teemadel üldiselt. Sealt edasi liikusime juhtimis- ja meeskonnatöö juurde. Seejärel arutasime muuhulgas ka suhtlemisstiilide ja selle üle, kuidas konflikte ennetada ning nendega vajadusel tegeleda. Arutasime selliste küsimuste üle nagu kas konflikt on hea või halb ja mida ta osapooltele tegelikult näitab. Koolitus lõppes lühikese avaliku esinemise teooria tutvustamisega. Kogu koolitus käsitles ülalmainitud teemasid paljuski ka õpilase vaates ehk et näiteks kuidas toetada õpilase oskust ja võimet enda emotsioone ära tunda ja miks see oluline on või ka konfliktide lahendamine ja see, millisel viisil saavad õpilased end vajadusel stressiolukordades aidata ja toetada.

Minu jaoks oli sellel koolitusel lisaks teemadele endile kõige meeldejäävamad ja kaasahaaravamad ka teemade käsitlemiseks kasutatud metoodikad ja praktilised ülesanded. Meie koolitaja, Valeria, suutis teemasid mitmekülgselt käsitleda ja seeläbi meid oskuslikult koos töötama panna ning veel selliste ülesannetega, mille tegemise käigus arutelu lõppeda ei tahtnud.

Katrin Rüütel

Jalus