fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Uuendusrohke sügis Otepääl

18.12.2020

Kuna alanud on uus riigihankeperiood ja treenerid kuuluvad nüüdsest Audentese spordigümnaasiumi töötajate nimekirja, on koolis justkui pilootaasta ning uute kogemuste hankimise aeg. Samas, hoolimata värsketest tuultest, järgib kool endiselt kahese karjääri mudelit, hoolitsedes nii spordis kui ka hariduses kvaliteetse arengu eest.

Muudatusi on üksjagu
Mida uut kuulukse uue riikliku tellimuse rindel käesolevast õppeaastast alates?

  • Lisandunud on uus õppekava kahele erialale, milleks on orienteerumine ja mäesuusatamine.
  • Igal õppursportlasel on kasutada meditsiiniteenuste portfell.
  • Treenerid saavad samm-sammult paremini täiendada vajalike tehniliste vahendite varu.
  • Olulisi muudatusi on tehtud päevakavas ja toitlustuses. Loodetavasti kaasneb sellega parem kvaliteet nii spordis kui ka õppetöös.
  • Kogu kooli treeninguplaani on lisandunud üldtreening.
  • Sügisest alates kasutavad õppursportlased Pühajärve spaa ujulat – seda nii taastumiseks, lõõgastumiseks kui ka vigastuste raviks.

Eelnimetatud võimalusi nii suures mahus varasematel aastatel kasutada ei olnud, seega peaks tulevikus kooli võimekus kõigis nendes suundades kindlasti paranema.

Koostöö alaliitude, ülikoolide ja spordiklubidega
Järjest enam pöörame tähelepanu alaliitudega tehtavale koostööle: uute õppursportlaste kaasamine peaks samm-sammult muutuma teadlikumaks ja läbimõeldumaks.
Tulevikus plaanime kiirendada mõne õpilase arengut ka Audentese lõpetamisele järgnevas eluetapis: praegu on arutusel eri mõtted ja lähenemised, mis puudutavad koostööd mitme ülikooli ning spordiklubiga, nii kodu- kui ka välismaal. Nii tagaksime meiega liitunud gümnasistile parimad võimalused kavandada ka pikemat arenguteed enda soovide ja võimekuse järgi.

Aga enne veel …
Kui spordis mängivad järjest suuremat rolli kaasatud tugipersonal ja tehnilised vahendid (mille nimel me ühiselt pingutame), siis hariduses ja harituses saab iga õpilane midagi kohe ise ära teha. Tsiteerides koolipapat härra Maurust: „Õppigu ta üks kõrd, õppigu kaks kõrda, õppigu kolm kõrda, õppigu vaimustusega, õppigu kui hull; nõnda peab inemine õppima.“

Jalus