fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

lastekooli uudiskiri

Väärtustage esimest koolipäeva!

17.05.2017

1. september ehk teadmistepäev võiks olla eriline igas peres, hoolimata sellest, kas laps alles alustab kooliteed, läheb juba seitsmendasse klassi või alles eelkooli.

Lapse elu esimene 1. september on rõõmus ja ootust täis päev, mis jääb enamasti meelde veel aastateks. Kui kooli läheb pere esimene laps, on tavaliselt elevust ja sekeldamist kõige enam. Kui pere vanemad lapsed juba käivad koolis, tundub laste iga-aastane kooli saatmine juba harjumuspärasem, aga vastsele koolijütsile on elu esimene koolipäev seda enam erakordne sündmus, et sedapuhku on tema päevakangelane.

Väärtustades kooliaasta esimest päeva, näitame, et kool koos oma uute teadmiste ja rõõmudega, aga ka ettetulevate raskuste ja muredega on tähtis tervele perele. Ilus algus annab jõudu vastu pidada sombuse sügise, pimeda talve ning pikaks veniva kevade koos kõigi ülesannete ja koduste töödega.

  • Olge sellel päeval perega koos, võtke üksteise jaoks aega. Jätke ületunnid tööl tegemata, ka pesemata pesu või trenn võib jääda homsesse. Ühine õhtusöök koos heade soovide ja miks mitte oma koolipõlve meenutustega loob meeleolu ning tekitab erilise tunde.
  • Pange algus oma pere 1. septembri traditsioonile. Olgu selleks siis pere lemmikkook, mida ikka ja alati just sellel päeval tehakse, külaskäik vanavanemate juurde või väike sümboolne kingitus, rõhutamaks kooliaasta alguse tähtsust. Traditsioonid tugevdavad peretunnet ning annavad lapsepõlvekodust kaasa mälestused, mida on ka aastaid hiljem südamlik ja uhke meenutada.
  • Esimesel koolipäeval on hea võimalus lapsele kinnitada, kui tähtis on rääkida kodus oma kooliga seotud rõõmudest ja muredest. Tihti kasvavad asjad üle pea just siis, kui neid kaua saladuses hoitakse. Kui kinnitate lastele oma toetust juba varakult, siis tulevad nad mure korral suurema tõenäosusega teie käest abi ja nõu küsima.
  • Tunnustage õpetajaid. Esimesel koolipäeval kingitud lilled annavad nii õpetajale kui ka lapsele mõista, et väärtustame tööd, mida õpetaja teeb. Tore oleks meeles pidada ka oma õpetajaid, kui selleks on praegu veel võimalus. Ka õpetajana töötav sõbranna, naabrimees või miks mitte lapse eelkooli ja lasteaia õpetaja võiks sellel päeval saada tunnustava sõna osaliseks.
  • Paljud tööandjad annavad esimesse klassi mineva lapse vanemale vaba päeva. Võimaluse korral võtke see päev vabaks igal aastal, olenemata selles, millisesse klassi laps läheb. Kasutage siis seda võimalust ja olge sellel päeval oma koolilastega tõeliselt ja kogu hingest koos.

Palju rõõmu uude kooliaastasse nii lastele kui ka nende vanematele!

Jalus