Otsi

spordiklubi

VÄGEV! Audentese U18 tüdrukud ja U14 poisid tulid korvpalli karikavõitjateks

18.12.2017

Möödunud nädalavahetusel leidsid aset erinevate noorte vanuseklasside Eesti karikavõistlused korvpallis. Audentese Spordiklubi korvpallurite jaoks kujunes nädalavahetus üpris edukaks.

Meie U18 tüdrukud mängisid karikafinaalis tugeva Tartu Kalevi naiskonna vastu. Kohtumine algaski tasavägiselt ning poolajale mindi siiski meie piigade 33:27 eduseisus. Kolmandal veerandajal said tüdrukud edu sisse ning enam tagasi ei vaadatud ja haarati karikavõistluste võit numbritega 62:53. “Meil puudus täna korvialune jõud ja pidime rohkem tagamängijate peale lootma, kes said kenasti hakkama,” sõnas võistkonna treener Reet Rausberg pärast võitu Basketile antud intervjuus. “Tänavu on palju vigastusi, kui me nendest üle saame, siis on seis veel parem.”

Finaalmängu parimaks valiti Janne Pulk, kes viskas meie parimana 19 punkti. Võidukasse võistkonda kuulusid veel Anella Otti, Margot Arvola, Tatjana Drozdova, Berit-Annabel Loomägi, Victoria-Ida Vähi, Eha-Roos Kuus, Liisa Neeme, Kelly Kullerkupp, Triinu-Liis Vaikma, Keili Saava. Treenerid Reet Rausberg ja Andra Viirpalu.

U14 poisid tulid karikavõitjateks lisaajal

Tõeline Hollywoodi põnevik oli aga U14 noormeeste finaal kus Audentese SK kohtus Erkmaa KK-ga. Esimene poolaeg oli tasavägine kuid meie noormehed suutsid pideval initsiatiivi hoida ning poolajale mindi Audentese eduseisus 30:26. Kolmas veerandaeg algas meie jaoks rabedalt kuid enne viimast neljandikku olime eduseisus 48:36 ning karikavõit oli juba käega katsutav. Neljandal veerandajal aga õnnestus Erkmaa KK asjad veidi paremini ning normaalaeg lõppes 58:58, mis tähendas lisaaega.

Lisaajal aga domineerisid meie mängumehed ja karikavõit saavutati numbritega 68:60. “Aasta lõpus on palju mänge ja noorte koormus on päris suur, aga meil oli ühtlasem meeskond kui vastastel,” rääkis võistkonna treener Rauno Pehka pärast triumfi. “Kindlasti mängis rolli ka meie pikkade ülekaal lauas. Kui me suudame sellest kohtumisest omad järeldused teha, siis oli tegemist väga õpetliku mänguga mõlema meeskonna jaoks.”

Audentese parim oli 24 punkti visanud ja 23 lauapalli hankinud Gerrit Lahe. Võidukas meeskonnas pallisid veel Gregor Kiilmaa, Patrick Malm, Henri Veesaar, Rasmus Andre, Fred-Jordan Relve, Karl-Gustav Jurtšenko, Riko-Feliks Plunt, Georg-Oliver Metsaorg, Artur Evestus, Kerdo Rämman, Sten-Martin Kombo. Treeneriteks olid Rauno Pehka ja Tair Tenno.

korvpall_audentes_detsember2017

Ära märkmist väärivad ka U14 ja U16 Audentese Spordiklubi tüdrukud, kes paraku pidid finaalis vastase paremust tunnistama. Siiski tasuks väärikas teine koht. Kuues toimunud noorte karikavõistluste finaalis mängis lausa neljas Audentese Spordiklubi võistkond. Jääme ootama nüüd kevadet ja Eesti meistrivõistluste lõppvaatust.