Otsi
 

Uudised

spordiklubi

VÄGEVAD TÜDRUKUD! U-17 kossupiigad võitsid rahvusvahelise korvpalliturniiri

17.10.2017

Audentese Spordiklubi U-17 korvpallitüdrukud alustasid oma esimest rahvusvahelist turniiri sel hooajal EGBL võistlussarjas, mis toimus Tallinnas. Kokku osales kaheksa võistkonda viiest erinevast riigist. 

Turniir algas kohe võidukalt kui neiud suutsid seljatada Young Angels Academy võistkonna Slovakkiast (64:29) ja Valmiera naiskonna Lätist (66:38). Kuigi esimesed mängud tulid skoori järgi ülekaalukalt, siis meie naiskond võitles ja hoidis külma närvi kuni lõpusekunditeni ega lasknud jalga gaasipedaali pealt ära.

Teisel võistluspäeval jätkasid neiud sealt kus avapäeval pooleli jäi. Audentese neiud alistasid Läti võistkonna Liepaja kindlalt 68:37. Seejärel oli kavas põhimõtteline vastasseis kus mängus oli enamat kui au ja uhkus. Nii Audentes kui ka Pärnu SK olid senimaani tunnistanud vaid võite ja soovisid seda seeriat jätkata. Mängu tähtsusest kõnetas ka fakt, et kohal oli parasjagu publikut. Mäng oli algusest lõpuni tasavägine ning mõlemal naiskonnal oli võimalus võit saavutada. Siiski mängu viimastel hetkedel olid meie neiud kindlamad ning skooriga 63:56 võeti oluline võit.

Turniiri viimases mängus tuli vastu Ukraina U16 koondis. Mängu algusfaasis, ei saanud meie võistkond kuidagi minema. Mida aeg edasi seda paremini hakkas jooksma ka meie mäng ning kaitses saadi edukaid stoppe. Kohtumise võit napilt meile seisuga 46:42.

Turniiril saavutati täiseduga väärikas esimene koht. Võistkonda kuulusid: Keili Saava, Romi Ly Soo, Triinu Ojala, Liisa Neeme, Helena-Stina Svilberg, Triinu-Liis Vaikma, Anete-Elisabeth Adler, Marie-Anette Sepp, Johanna Sepp (BC Kalev/Cramo), Ivetta-Elizavetta Okuneva (BC Kalev/Star) ja Maarja Grünmann (BC Kalev/Cramo).

Audentese SK parim mängija oli Helena-Stina Svilberg. All Star viisikusse valiti Anete-Elisabeth Adler ning I etapi MVP auhinna pälvis Ivetta-Elizavetta Okuneva. Novembris toimub EGBL II etapp, mis leiab aset Valgevenes Brestis.

Jalus