fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Vaimse tervise päeva tähistati lugude jutustamise ja teejoomisega

13.10.2017

10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev. Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest. Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga kaasneb inimeste oskustepagasi täienemine, et vältida vaimse tervise probleemide teket ja juba olemasolevate vaimse tervise probleemidega hakkama saada.

Juba traditsiooniks kujunenult muutus raamatukogu hubaseks teetoaks, kus oli võimalik korraks aeg maha võtta ja aurava teetassi taga juttu puhuda – nii elust, õppimisest kui raamatutest. Värske piparmünditee ning erinevate seguteede lõhnast ja maitsest said osa õpilased, töötajad ja ka külalised. Kiires elutempos ja pingelises päevas on see lihtne meelte rahustamise ja tasakaalustamise viis. Rahuloovat meeleolu aitasid kujundada tuppa toodud sügisvärvilised looduskomponendid, aina enam pimenevasse sügispäeva valgust loovad küünlad ning plaadilt taustaks kostuv linnulaul.

Nädala jooksul vaadati õpilastega uut, sel aastal valminud videot, milles räägiti vaimsest tervisest, enda ja teiste märkamisest ning teineteise hoolivast toetamisest. Algkoolis loeti palasid meelerahu muinasjuttudest (Marneta Viegas „Meelerahu muinasjutud. Aladdini võluvaip ja teised muinasjuttudel põhinevad meelerännakud lastele“). Põhikoolis võeti kasutusele õpilaste taskutes olevad nutitelefonid ja mõeldi koos, mida igaüks meist saaks teha, et koolis oleks kõigil hea olla. Küsitluse tulemusena valmis märksõnade kogu.

Audenteses väärtustatakse tarkust, tervist ja tasakaalu ning selleaastast tervisenõukogu teemat „Märka ja hooli“ rakendati praktikasse üheskoos nii kaasa mõeldes kui toimetades.

Jalus