fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Vaimse tervise päeva tähistati näituse ja teejoomisega

15.10.2018

10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev. Nii lapsed kui täiskasvanud vajavad kiires elutempos järjest enam tasakaalu ja rahu. See võimaldab vaimselt terve olla, mis on omakorda füüsilise tervise eeldus. Sügisene andidelt rikkalik ja värvikirev aeg on sobiv enese laadimiseks pimedamasse ja külmemasse perioodi suundumisel. Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest. Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga kaasneb inimeste oskuste täienemine.

Traditsiooni kohaselt muutus raamatukogu 10. ja 11. oktoobril hubaseks teetoaks. Raamatukogu pakub igal aastal vaimse tervise päeval võimaluse korraks peatuda ja nautida ravimtaimeteed. Seekord läksid teepotti rahustav piparmünt, immuunsüsteemi tugevdav saialill, aga sekka proovisime ka kehast jääkainet väljutada aitavat peterselli ja teist rahustavat taime, kummelit – kõik meie oma õpetajate poolt värskelt aiast korjatuna ja tooduna. Õpetaja Anneli Mataloja oli valmistanud õpilastega maitsvaid kaeraküpsiseid. Looduslik keskkond, inimese parim tasakaalustaja, oli esindatud ka kooli geograafiaõpetaja Meelis Muugale kuuluva kivimite väljapaneku näol. Rita Hübneri poolt raamatute väljapanek koosnes seekord kristalle, planeete, kosmost ja universumit tutvustavatest raamatutest, mille hulgast väiksemad lapsed kohe ka endale õppetööks vajalikku leidsid. Suuremate õpilaste jaoks oli kooli psühholoogi ja kooliõe poolt välja pandud vaimse tervise hoidmiseks kasulikke lugemismaterjale ja eneseanalüüsi ankeete. Väljapanekud jäävad raamatukokku vaheaja alguseni. Meeleolu aitasid kujundada sügisvärvilised looduskomponendid, pimenevasse sügispäeva valgust loovad küünlad ning plaadilt taustaks kostuv linnulaul.

Jalus