fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Vaimse tervise päeval võeti koolis aeg maha

18.10.2019

Iga aasta 10. oktoobril tähistatakse Maailma Vaimse Tervise Föderatsiooni (WFMH) algatusel ülemaailmset vaimse tervise päeva (World Mental Health Day). Esmakordselt tähistati seda päeva 1992. aastal.

Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest. Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga kaasneb inimeste oskuste täienemine.

Meie koolis on loodud mitmekülgsed võimalused õpilase igakülgseks arenguks. Juhindume põhimõttest, et keha ja vaimu vahel peab valitsema tasakaal. Selle õppeaasta märksõnaks on „Terve mina“. Selles mõistame nii füüsilist kui ka vaimset tervist. Selleks, et saavutada elus tasakaal, tuleb lisaks teadmiste omandamisele pöörata tähelepanu oma tervisele ja alustada liikumisega juba väikesest peale.

Meie kooli raamatukogu pakub igal aastal vaimse tervise päeval võimaluse korraks peatuda ja nautida ravimtaimeteed. Seekord läksid teepotti rahustav piparmünt, immuunsüsteemi tugevdav saialill, kummel, meliss, ja palju teisi värskeid ürte ning ravimtaimi. Õpetaja Anneli Mataloja oli valmistanud õpilastega maitsvaid kaeraküpsiseid. Sellel aastal oli teejoojaid võrreldes eelmiste aastatega juba tunduvalt enam. Lapsed nautisid rahu, vaikust ja üks tüdruk ütles lauas, et tunneb end niiviisi laua ääres tassist teed juues rikkana, viidates mingile möödunud sajandile ja nõustus võrdlusega, et justkui mõisapreilina. Lisaks äratasid nii mõneski tähelepanu välja pandud vaimse tervise teemaga seotud raamatud. Tee pakkumise kenast traditsioonist olid meeldivalt üllatunud meie mõned uued töötajad ja ka koolimajas olnud vene keele praktikandid, kes mitme tunni vältel raamatukogus oma töödega tegelesid. Meeleolu aitasid kujundada sügisvärvilised looduskomponendid, pimenevasse sügispäeva valgust loovad küünlad ning plaadilt taustaks kostuv linnulaul.

1.–3. klassi õpilastel oli 4. tunni ajal võimalus vaadata lasteteatri Sõber etendust „Aga mina“. Etendus jutustas tervisest ja turvalisusest ning üksteise hoolimisest ning hoidmisest. 1. klassidele oli tund koolipsühholoogi poolt. Tunnis arutleti mis on vaimne tervis. Kuidas võivad vaimse tervise probleemid tekkida, millistel viisidel saame neid ennetada ja kuskohast mure korral abi küsida. Mitmed õpilased pidasid oluliseks hoida häid sõprussuhteid ja vähendada nutimaailmas viibimise aega.

Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus Sensus korraldas koostöös kinoga Sõprus vaimse tervise päeva filmiõhtud 10. ja 17. oktoobril, mida käisid vaatamas ja vestlusringis osalemas ka mitmed meie kooli õpetajad.

Kutsume ka lapsevanemaid osalema Gordoni perekooli, mis on lapsevanematele mõeldud suhtlemisoskuste koolitus. Koolitusel toimuvad arutelud selle üle, millised vanemlikud oskused aitavad hoida tugevaid suhteid pereliikmetega ja lahendada igapäevaseid keerukaid suhtlusolukordi.
Koolitusele registreerumine (nimi, meiliaadress, telefon)meiliaadressile [email protected]

Jalus