Uudised
Spordigümnaasiumi uudiskiri
Vaimsete oskuste treening soodustab sportlase arengut
17.12.2015
Sellel õppeaastal käivitasime spordigümnaasiumis pilootprojekti, et arendada 10. klassi õpilaste vaimseid oskusi. Töö nende noortega toimub süsteemselt väikestes rühmades ja treeningutel, vastavalt vajadusele lisanduvad ka jooksvad kohtumised.
Vaimseid oskusi järjepidevalt edendades saab õppursportlane tegutseda tõhusamalt. Noored on vaimsete oskuste treeningul keskendunud näiteks eneseteadlikkusele ja -analüüsile, harjutanud tähelepanu suunamist ja lihvinud vaimse toimetuleku oskusi. Kohtumistel jagame teadmisi ning analüüsime ja proovime läbi mitmesuguseid praktilisi tehnikaid, mida noor saab edaspidi iseseisvalt kasutada.
Rakendame spordipsühholoogiat spordigümnaasiumi eri tasemetel: peale noorte teeme koostööd võistkonna baasil. Tutvustame treeneritele optimaalse juhendamise põhimõtteid, mida ta saab praktikas rakendada ja koostöös vaimse treeneriga analüüsida. Süsteemse lähenemise eelised on leidnud kinnitust ka teiste riikide näitel, kus talentide arendamise nimel teevad ühiselt tööd treenerid, õpetajad ja terve organisatsioon.
Esialgu võib vaimse arengu treening tunduda õppursportlasele ebamugav, sest tal tuleb arendada täiesti uudseid oskusi, mis ei ole nii käega katsutavad ja nähtavad, nagu seda on füüsilised oskused. Kindlasti võtab aega varem sisseharjunud käitumis- ja mõttemustrite muutmine.
Oskuste teadlik arendamine ja enda proovile panek eeldabki mugavustsoonist väljumist. Seepärast väärtustame noorte avatust ja julgust uusi oskusi arendada ning innustame neid tegelema enda vaimsete oskuste arendamisega järjepidevalt ja pühendunult.
Tänu vaimsete oskuste treeningule on paljud õpilased hakanud teadlikult enda vaimseid oskusi praktikas arendama, muutes nii oma igapäevase tegutsemise kvaliteetsemaks. Vaimsete oskuste treener Kristel Kiens proovib leida viise, et koostöö õppursportlastega oleks neile kasulik pikaajalises perspektiivis. Võimaldavad ju vaimsed oskused sportlasel rakendada kogu oma potentsiaali, tagades maksimaalse soorituse ja heaolu.
Spordipsühholoogia konsultant ja vaimsete oskuste treener Kristel Kiens on lõpetanud Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna psühholoogia bakalaureuseõppe ja Soome Jyväskylä ülikooli spordipsühholoogia magistriõppe. Ta on teinud vaimse arengu treenerina koostööd individuaal- ja võistkonnasportlastega, kelle seas on nii harrastajaid, noorsportlasi kui ka olümpiatasemel atleete. Kristel on töötanud tiimidega ja koolitanud treenereid.
Kristelil endal on võistlussportlase kogemus riigisisese ja rahvusvahelise taseme rannavõrkpallurina ning ta on teinud välismaal ka rannavõrkpalli treeneri tööd.
Vaata veel
-
Playback show pakkus põnevust ka sel aastal
22.03.23
8. veebruaril toimus suure koolimaja aulas traditsiooniline playback show, kus osalesid kõik 5.–9. klassid. Sellest muusikavideote jäljendamise üritusest on saanud -
Laupäeval toimus ujumisvõistluse Laste Karikas II etapp
21.03.23
Laupäeval, 18.03.2023 toimus Sõle ujulas Laste Karikas II etapp. Medalitele tulid: Marleen Salm (2014) 50 m selili (43,97) I koht, -
AMVA – spordigümnaasiumi suurüritus
17.03.23
-
Vanem saab lapse kõne arengut soodustada
16.03.23
Iga laps areneb omas tempos, ümbritsevad täiskasvanud saavad tema kõne arengut igakülgselt toetada. Mida rohkem ja mitmekesisematel teemadel me lapsega