fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Veebikonstaabel õpetas algkoolilastele turvalisust internetis

04.03.2016

Tänapäeval on juba päris pisikestel põnnidel telefoni- ja arvutimängudes ringi liikumine selgem kui tähed ja numbrid. Sageli oskavad nad veebis paremini orienteeruda kui nende vanavanemad. Millised aga on veebikeskkonna ohud ja kuidas nendest hoiduda, sellest rääkis 2.–4. klassi õpilastele veebikonstaabel Maarja Punak.

Veebikonstaabel teeb oma tööd internetikeskkonnas ja jälgib küberruumi ning selles valitsevaid ohtusid. Järjest rohkem vajatakse tema abi, sest inimesed on internetti kasutades hooletud ja avaldavad sageli oma isikuandmeid, mida teha ei tohiks. Oma nime, aadressi ja kooli pole mõistlik kuhugi veebikeskkonda üles märkida, sest võõrad inimesed võivad seda ära kasutada. Ka arvutimängudes võib endale välja mõelda hüüdnime ja kui vaja märkida elukohta, saab sinna kirjutada näiteks planeet Maa. Selliseid näpunäiteid oli veebikonstaablil veelgi, ta hoiatas, et pole mõistlik helistada tagasi võõral telefoninumbril või avada arvutiekraanile hüppavaid lehekülgi, milles võib olla tegelikult arvutiviirus. Oma mobiiltelefoni saab kaitsta parooliga, et keegi teine ei saaks sinu telefoni kasutada ja halba nalja teha, saates pilasõnumeid või tehes naljakõnesid.

Õpilastel oli veebikonstaablile palju küsimusi, millele saadi vastused ning õpilased said teadlikumaks, kuidas käituda internetis. Kindlasti tuleb hoolikalt mõelda, mida veebis avaldada ja ka lapsevanemad peaksid teadlikumad olema sellest, mida nende võsuke internetiavarustes teeb ja teha oskab.

 

 

 

Jalus