fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Veebikonstaabel rääkis 5.–9. klassi õpilastele internetiturvalisusest

16.11.2015

Igaüks meist kasutab peaaegu iga päev internetti, surfates erinevatel lehekülgedel või suheldes sotsiaalvõrgustikes. Sellest, millised ohud küberruumis valitsevad ja kuidas suhelda internetis turvaliselt, rääkis 5.–9. klassi õpilastele veebikonstaabel Maarja Punak.

Veebikonstaabel on politseiametnik, kes töötab virtuaalkeskkonnas ja jälgib seal toimuvat, vajadusel sekkudes. Veebis abivajajate hulk on suur, aastas laekub veebikonstaablitele umbes 5000 kirja.

Palju on juhtumeid, kus just lapsed ei oska oma isikut kaitsta ja seetõttu satuvad veebikiusamise ohvriks. Maarja Punak rõhutas interneti kasutamise põhireegleid, milles olulisel kohal võimalikult vähe avaldada oma isiklikke andmeid. Pole turvaline avada tundmatuid kirju ja veebikaameraga võõrastega suhelda. Hoolikalt tuleb mõelda, milliseid postitusi jagada, mida üles laadida ja veebis mängides lugeda hoolikalt mängude tingimusi. Kui aga on juhtub, et veebis keegi kiusab, siis tuleb pöörduda koheselt täiskasvanu poole ja sellest rääkida.

 

Jalus