fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Veebruarikuu linnalaager pakkus avastamisrõõmu igasse päeva

25.03.2020

Audentese huvikeskus korraldab juba aastaid linnalaagreid lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Talvevaheajal toimunud linnalaager oli taas mitmepalgeline, andes kõigile osalejatele rohkesti energiat uueks õppeperioodiks.
Seekord toimus laager ainult neljal päeval, sest 24. veebruari tähistas iga laps koos oma perega.

Teisipäev, 25. veebruar
Esimesel päeval kogunes laagrisse lapsi nii Tallinna kui ka mujalt Eestimaa koolidest, kokku lausa üheksast koolist.
Laagrinädal algas korraliku hommikusöögi, üksteise ja ka laagrireeglite tutvumisega. Päeva esimesel poolel külastasid lapsed Maarjamäe lossis muuseumitundi, mille teemaks oli 100 sõlme Eesti ajaloos. Lapsed said teada saja aasta jooksul toimunud tähtsamatest sündmustest Eestis, lisaks vaadata põnevat näitust ja mängida „Laste Vabariigis“.
Päeva teine pool pühendati vastlapäevale, lapsed valmistasid suure õhinaga vastlavurre ja võistlesid omavahel, kelle vurr teeb kõvemat häält. Veel punuti iseseisvuspäeva tähistamiseks Eesti sümboolikaga ripatseid. Oli avastamisrohke ja tore päev!

Kolmapäev, 26. veebruar
Päeva alustasime lamenukkanimatsiooni töötoaga. Animeerimiseks oli esmalt vaja tegelasi. Selleks valiti paarilised ja tõmmati loosiga tegelased, keda joonistama hakati. Kui paberist tegelased valmis, lõigati need välja ja mõeldi lugu.
Animeerimiseks kasutati tahvelarvuteid ja Stop Motion Studio äppi. Kõigepealt fikseeriti kaamerad ja siis asuti pildistama. Selleks, et saavutada filmis head liikumist, tuleb tegelasi liigutada vähehaaval, teha palju võtteid ning kõike seda kannatlikult ja läbimõeldult.
Pildistamisele järgnes montaaž ehk stseenid tõsteti õigesse järjekorda ja timmiti paika kaadrite pikkused. Viimane etapp oli helindamine, mis oli väga lõbus tegevus, sest nii naljakas oli avastada, kuidas kõlab oma hääl. Lamenukkanimatsiooni tegemine oli lastele uus ja põnev kogemus.
Peale lõunasööki jätkasime filmilainel, jalutasime Mustamäe keskuse Apollo kinno ja vaatasime uut animatsiooni „Sipsik“. Vaatamata laialtlevinud eriarvamustele täiskasvanute seal, meeldis film laagris osalenud lastele väga. Tagasiteel ja veel kooliski arutleti filmi üle, et mis kellele meeldis, mis meelde jäi ja mis küll tegelastest edasi saab.
Kuna lumi oli maas, siis otsustati lund ja kaunist talveilma nautida. Lapsed ehitasid lumememme, mängisid lumesõda ja tundsid lihtsalt lumest rõõmu.
Pärast lumemöllu vaadati koos valminud animatsioone, need tekitasid palju põnevust, rõõmu ja naerupahvakuid. Lastel oli põhjust enda õle uhkust tunda – igaüks neist on animatsioonikunstnik.

Neljapäev, 27. veebruar
Kohe pärast hommikusööki sõitsime trolliga Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskusse, kus osalesime programmis „Värav linna ja sadama vahel“. Giidi vahendusel said lapsed palju uut ja huvitavat teada. Näiteks, et Paks Margareta on ehitatud 500 aastat tagasi kaitseehitiseks. Lisaks said lapsed mõõta torni seinte paksust, järjestada fotosid vanuse järgi, nuusutada ja ära arvata erinevaid maitseaineid, mida Tallinna sadama kaudu veeti või hoopis mängida erinevaid ära arvamise mänge. Uudistamist jätkus kõigile. Külastuse lõpus oli lastel ka piisavalt vaba aega, et omal käel muuseumi neljal korrusel ringi vaadata, kes tutvus eri laevamudelitega, kes uudistas interaktiivseid mänge ja videoklippe.
Kui lõunasöök koolis söödud, seati sammud Lääne-Harju politseijaoskonda, kus esmalt toimus liiklustund. Tuletati meelde ohutu liiklemise põhitõed ning seejärel tutvuti maja ja politseitööga. Uskumatut elevust tekitasid ülekuulamistoad ja politseiautod.
Kuna teist päeva järjest oli lumi maas, mida sellel talvel ju nii harva näha oli, möllati loomulikult vahepeal ka lumes ja mängiti lumesõna.
Laagripäev oli sisutihe, täis uusi teadmisi ja avastusi ning möödus väga kiiresti.

Reede, 28. veebruar
Laagri viimane päev sai hoos sisse puutöötoas, kus saeti ja lihviti, viiliti ja puuriti, värviti ja kujundati ning lõpuks valmisid imelised ämblikud. Igaüks ise nägu ja üks uhkem kui teine. Ei ole midagi toredamat, kui viia laagrist koju päris oma kätega valmistatud kunstiteos!
Pärast lõunasööki sõideti Jeti jäähalli uisutama. Jää oli libe nagu ikka ning kiirete tiirude ja rahulike sammude vahele mahtusid ka mõned potsatused. Aga eks see käibki uisutamise juurde ja mis viga kukkuda kui kõrval on sõbrad, kes üles aitavad ja innustavad. Liikumisnorm sai sellel päeval kohe kindlasti kuhjaga täis!
Laagrinädalale panid väärika punkti õhtuooteks pakutud traditsioonilised pannkoogid.
Kindlasti õppisid lapsed laagris palju uut ja põnevat ning loodame, et vanemad olid rahul, et laps on koolivaheajal hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.
Järgmine linnalaager oleks pidanud toimuma aprillikuu koolivaheajal, aga kuna kogu riigis on välja kuulutatud eriolukord, siis toimub laager taas juunikuus. Ootame kõiki lapsi siis laagrisse!

Jalus