fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Veebruaris toimusid traditsioonilised suusapäevad

04.04.2022

Lõppenud talv oli lumerohke ja suusatamist sai harrastada päris mitu kuud. Audentese erakoolis tipnes talispordi hooaeg juba tavaks kujunenud suusapäevadega, mis peeti kehalise kasvatuse õpetajate eestvedamisel. Kahel pisut külmal, tuulisel ja lumesajusel küünlakuu hommikupoolikul ootas buss kooli juures, et sõidutada osalejad suusatama.

21. veebruaril suundusid 4.–9. klassi õpilased Nõmme spordikeskuse suusarajale. 4.–5. klassi õpilased sõitsid 1,4 km pikkust ringi, kus oli üks tõus. 6.–9. klassi õpilased läbisid sama ringi kaks korda. Osalejad startisid kümne kaupa.

Ilm oli tuuline ja sadas ka lund, mis tegi sõidu raskemaks. Paljud võtsid võistlemist väga tõsiselt ning isegi ületasid ennast, kuna saavutasid parema aja kui kehalise kasvatuse tunnis. Kindlasti said suusatajad jõudu juurde klassijuhatajatelt, kes ergutasid oma klassi õpilasi raja ääres valjude hüüetega.

22. veebruaril toimus 1.–3. klassi õpilaste suusapäev Hiiu staadioni kõrval pargis. Pilvisest ja pisut kõledast ilmast hoolimata ootasid õpilased pärast soojendusringi alanud ühisstarti suure põnevusega.

Läbida tuli 1 km pikkune ring, mis oli huvitav ja vahelduva maastikuga. Kõige raskem punkt oli raja keskel asuv tõus, mida võeti nii käärtehnikas, sammudes, uisutades kui ka suuskadel joostes. Sõit oli haarav ja keegi ei tahtnud oma klassikaaslastest maha jääda. Õpetajate ergutushüüete saatel anti endast kõik, entusiastlikumad klassijuhatajad elasid lastele kaasa suuskadel sõites.

Mõlemal päeval said võistluse esimesed kolm kiiremat medali ja diplomi ning kõiki osalejaid ootasid finišis soe tee ja vastlakukkel.

Sellest spordiüritusest räägiti veel mitu päeva. Usume, et nii mõnelegi osalejale jäi põue suusapisik, mis aja möödudes kasvama hakkab. Loodetavasti tuleb järgmine talv sama lumine, siis saavad õpilased ka 2023. aasta suusapäevaks tublisti harjutada!

Jalus