fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Vene keele hommik ja Jaapani pärastlõuna põhikoolis

16.03.2016

Keeltenädala raames toimus 4.–9. klassile vene keele muinasjutumäng. Viies kuueliikmelises võistkonnas olid erinevate klasside õpilased, kes said üksteist paremini tundma õppida ning keeleoskust proovile panna. Pealtvaatajateks ja kaasaelajateks olid kõik ülejäänud klassikaaslased.

Muinasjutumängus tuli võistkondadel ära arvata vene muinasjuttude tegelasi, leida õigeid vastuseid muinasjutte puudutavatele küsimustele, lahendada piltmõistatust ja seda kõike loomulikult vene keeles. Vahelduseks esinesid 4. ja 5. klasside poisid ja tüdrukud tuntud multifilmidest pärinevate lauludega. 9.a klassi õpilased Merilin Priilinn-Türk ja Janet Murumets esitasid Aleksandr Puškini esikpoeemi „Ruslan ja Ljudmilla“. 8. klassi tüdrukud laulsid „Krokodill Gena“ multifilmist pärit laulu „Helesinine vagun“.

Mänguhommikut juhtisid 10.c klassi tüdrukud Marite Ennuste ja Kristel Naelso. Vahvad muinasjutumõistatused olid kokku pannud ja laulud õpilastele selgeks õpetanud vene keele õpetajad Olga Tenno, Maija Zossenko ja Olga Kladkovaja. Mängu lõppedes selgitati parim võistkond, kes sai auhinnaks maiused.

Koolipäev jätkus kauge kultuuri – Jaapani – tutvustamisega. Jaapani saatkonnast oli külla tulnud Marion Karro, kes on ise elanud Jaapanis ning rääkis 5.–9. klassi õpilastele sealsest elust, kultuurist ja kommetest. Ettekanne oli rikastatud muusikaga, piltidega ja filmilõikudega Jaapanist. Lisaks faktiteadmistele tutvuti ekraani vahendusel ikebana, teetseremoonia, kirjakunsti ja võitluskunstidega, mis kõik iseloomustavad Jaapani kultuuri. Lõpuks said õpilased proovida osavust mängides Jaapani populaarse mänguasjaga, mille nimeks on kendama.

 

Jalus