fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Vene keele õpetaja Jelena Panfilova esines EVÕL konverentsil

09.12.2019

23. novembril esines meie vene keele õpetaja, vene keele õpetajate seltsi juhatuse liige ja õpiku „Вверх по лестнице. Ступень I” autor Jelena Panfilova õppejõuna Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu 10. aastapäeva konverentsil „EVÕL 10 – sajaga edasi!“. Vene keele õpetaja Jelena Panfilova tutvustas võõrkeelte õpetajatele, kuidas võib õppida vene keelt mängides. Ta tutvustas erinevaid meetodeid, mis aitavad tekitada huvi vene keele vastu ning muuta keele õppimine mänguliseks. Mängud teevad õppetunnid kaasakiskuvamaks, huvitavamaks ja mängulisemaks. Soovitas, milliseid muuseume võib külastada õppeprogrammi teemade raames. Näitas, kuidas kujundada õppimist toetavat ja meeldiva atmosfääriga klassiruumi. Rääkis ka digivahenditest, mida võib kasutada nii tunni ajal kui ka materjali kinnistamiseks kodus.

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit (EVÕL) tähistas viienda sügiskonverentsiga „EVÕL 10 – sajaga edasi!“ oma 10. aastapäeva. EVÕL asutati 5. detsembril 2009. aastal heade mõtete linnas – Tartus. Asutajateks olid Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit, Eesti Soome Keele Õpetajate Selts ja Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts. Aastatel 2012-2018 on liiduga ühinenud Vene Keele Õpetajate Selts, Eesti Inglise Keele Õpetajate Selts ja Eesti Rootsi Keele Õpetajate Selts ning 18 üksikliiget.

Katusorganisatsiooni tegevuse eesmärgiks on keelelise mitmekesisuse toetamine, keele-õppe populariseerimine, võõrkeelte oskuse ja võõrkeeleõpetaja elukutse väärtustamine, keeleõpetajate professionaalse arengu toetamine. 2019. aasta on juubeliaasta. 10. aastapäeva ürituste raames on toimunud ümarlaud, laiendatud aastakoosolek ja keelte laat, valminud on reklaamklipp innustamaks võõrkeeleõpetajaid ühinema võõrkeeleõpetajate ühendustega, ettevalmistamisel on liidu tegevust sõnas ja pildis tutvustav e-raamat.

10. aastapäeva konverentsi teemad olid:

  • Võõrkeelte hetkeseis ja võõrkeeleõpetajate ettevalmistus
  • Võõrkeeleõpetaja professionaalse arengu toetamise võimalused: programmid ja projektid, uuenduslikud õppematerjalid, kasulikud veebikeskkonnad ja -vahendid
  • Teistmoodi õpe: kaasav ja praktiline keeletund, loovuse ja kriitilise mõtlemise arendamine keeletunnis
  • Õpetaja kui õppija ja uurija
  • Täiskasvanute õpetamine
  • Eesti keele aasta – riigikeel 100

Konverentsil oli võimalus kuulata plenaarettekannet (inglise keeles), avaettekannet „Teekond tublist suurepäraseks: kujutluspilt 20 -aastasest EVÕList“, ettekandeid ja vestlusringi „Võõrkeelte hetkeseis ja võõrkeeleõpetajate ettevalmistus“ (eesti keeles). Suursündmuseks oli 2019. aasta Euroopa keeleõppe tunnuskirjade kätteandmine.  EVÕL tunnustas aasta tegijaid, aktiivseid liikmeid, häid koostööpartnereid ja toetajaid.

23. novembril oli võimalik kuulata ettekandeid ja osaleda töötubades eesti, inglise, saksa, vene ja soome keeles. Oli võimalus osaleda hispaania, itaalia, rootsi, läti või jaapani keele tunnis õppija rollis või rahvusvahelisi inglise, saksa, vene ja prantsuse keele eksameid tutvustavates töötubades. Konverents lõpes keelte laadaga, kus oli võimalik külastada 14 õpikeskust. Konverentsil osales rekordarv esinejaid – 45.

Jalus