fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

VEPA tegevused läbi kooliaasta

27.06.2019

Audentese erakool liitus VEPA (VEel PArem) Käitumisoskuste Mängu õppeprogrammiga 2015. aastal. Alustati ühe klassiga, mida juhendas õpetaja Tiina Rum. Nüüdseks on kool ametlikult teinud Tervise Arengu Instituudiga koostöölepingu kasutamaks seda metoodikat oma õppetöös.

2018/2019. õppeaastal oli VEPA klasse juba seitse: 1.b, 2.a, 2.b, 2.c, 3. c, 4.a ja 4.b. Audentese VEPA õpetajad on: Külli Arand, Tiina Rum, Kertu Laanesoo, Anu Vananurm, Kairi Antson, Krista Kinkar, Katrin Tuul, Aile Laumets ja Merle Pabbo.

Kuna pea kogu algkool on VEPA metoodikaga tegelev, siis sai sellest õppeaastast TAI (Tervise Arengu Instituut) VEPA koolimentoriks Tiina Rum, kes on toeks kõigile õpetajatele programmi käsitlemisel ja koordineerib tööd kooli ja Tervise Arengu Instituudi vahel.

Õpetaja Tiina on loonud Audentese VEPA ajaveebi: https://vepa-audentes.blogspot.com/, kuhu koondanud kõik VEPA tegemised. Ta on esindanud kooli Tartu Haridusfestivalil ja Keila koolis, kus on jaganud oma kogemusi. Tema tunde käivad vaatamas teiste koolide õpetajad, et tutvuda VEPA õppeprogrammiga. Koostöös teiste koolide mentoritega on ta administraatoriks „VEPA õpetajate kohvik” facebooki grupis, kus kõigi koolide VEPA õpetajad on ühinenud ja saavad ideid jagada.

Koos juhtkonna ja VEPA õpetajatega on tehtud kovisioone ja istutud ümarlauas, kus arutatud edasiminekuid ja võimalusi. VEPA klassid võtavad aktiivselt osa üle-eestilistest konkurssidest. Sel aastal: „VEPA jõulukaardid” ja „Kiidud Eestile”. Meie kool noppis kõrgeid auhindu. Ühisprojektina tegid kõik klassid ideevaiba, mis lõpuks ühtseks kokku pandi ja Eesti sünnipäeva puhul ka pildile jäädvustati kõigi VEPA klassidega. Vaip kingiti Dennis Embryle, kes on selle metoodika rajaja.

VEPA klasside vahel on hea koostöö. Esimene VEPA klass, praegune 4.b, sai endale väikesed VEPA sõbrad 1.b klassist. Mentoritena on nad väiksematele eeskujuks.

VEPA klassid leiab väikesest koolimajast üles uksesildi järgi, kus kirjas: „Siin õpib VEPA klass!” Sildid kinkis koolile Tervise Arengu Instituut.

Käitumisoskuste mängu metoodika tunnustamiseks on kool otsustanud kinkida VEPA õpetajatele vajaliku töövahendite hoidmise koti, mida saab igal ajal kasutada. Välja on antud ka raamat “VEPA kodus”, mis on mõeldud lastevanematele, et ka kodus seda kasutada.

VEPA Käitumisoskuste Mängu metoodikaga on võimalik tutvuda väikese koolimaja II korrusel, kus üleval sellekohane stend ja kooli kodulehel projektide all: https://audentes.ee/erakool/projektid/vepa-kaitumisoskuste-mang/

Meie kooli VEPA õpetajad olid kutsutud ka Tervise Arengu Instituudi ja VEPA programmi meeskonna kooliaasta tänuüritusele, mis toimus 14. juunil. Kiidu kõikidele meie õpetajatele, kes VEPA programmi edukalt veavad!

Jalus