fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

E-gümnaasium

Viis põhjust, miks omandada gümnaasiumiharidus e-õppena

27.09.2023

Tänapäeva maailm on täis põnevaid tegevusi ja väljakutseid. Paljud gümnasistid seisavad seepärast paratamatult valiku ees, millal alustada iseseisva eluga ning millal keskenduda senisest enam tööle või hobidele.
Audentese erakooli e-gümnaasiumi juhataja Vera Korelskaja-Novikova selgitab, millised on e-gümnaasiumis õppimise eelised.

1. Otsustad ise, millal, kus ja kui kiiresti õpid
E-gümnaasiumis valid õppimise aja, tempo ja koha ise, mis annab sulle võimaluse tööd ning õppimist edukalt siduda. Saad uurida süvitsi neid fakte, mis sulle huvi pakuvad, ja ruttu üle minna sellisest õppematerjalist, mis on juba tuttav. Võid teha lihtsamad ülesanded kiiremini ära ja võtta keerulisemate tarbeks rohkem aega.
Õppida saad nii päeval kui ka öösel ning seal, kus meeldib: e-õpikeskkond on alati lahti.

2. Oskus iseseisvalt töötada tuleb edaspidi kasuks
Senine kogemus näitab, et meie koolis omandatud iseseisva töö oskus aitab õpilast tulevases elus ja karjääris väga palju: vilistlased nimetavad just seda oskust üheks kõige väärtuslikumaks, mille nad on e-gümnaasiumist edasisele teele kaasa võtnud.
Töö- ja ärimaailm ning ka ülikool ootavad noori, kes on iseseisvad, suudavad püstitada eesmärke ja on nende saavutamisel järjekindlad. E-gümnaasiumis arendad endas just neid omadusi.

3. Suhtleme Sinuga personaalselt
E-õppe vorm soosib personaalset suhtlust ja isiklike suhete arendamist. Kogu töö käib enamasti õppijaga individuaalselt – alates isikliku õppeplaani koostamisest kuni ainekursustel antava personaalse tagasisideni. Nii saad õppijana täpsemalt teada, mis on sinu tugevused, mida võiksid edasi arendada ja kuidas saad seda teha.
Õppenõustaja ja õpetajatega loodud isiklikud suhted aitavad koolis paremini hakkama saada ning toetavad sind ka isiksusena.

4. Omandatud teadmiste kvaliteet oleneb paljuski sinust endast
E-õppes õpid 80% ajast iseseisvalt, kasutades õpetaja antud e-õppematerjale. Ammu on teada fakt, et tõelised teadmised tulevad isikliku kogemuse kaudu. Kui oled kogu õppematerjali ise läbi töötanud ja kõik praktilised ülesanded enda peast läbi lasknud, siis kinnistub uus teadmine palju paremini ning pikemaks ajaks.

5. Õpid vastutama
E-õppes koged väga suurt vabadust. See on ühtaegu nii raske koorem kui ka erakordne väljakutse ja võimalus kasvada. Õpetaja ei ole enam see, kes õppeprotsessi korraldab ja selle eest vastutab: ta on kõigest teejuht ning suunanäitaja. Aga õpilane on see, kes peab koolitee läbi käima.
Nii saad piisavalt palju küsida endalt väga olulist küsimust ehk seda, miks ja kelle jaoks sa õpid (ka siis, kui keegi sind ei näe, iga päev tunnis tagant ei tõuka ja ei kontrolli). Just sel moel saad selgeks mõtelda, kuhu sa lähed, milleks sa seda teed ning mida ja kuidas tahad tulevikus saavutada. See on väga hea võimalus kogeda suurt vabadust, õppida sellega toime tulema ja kujundada oma elu niisuguseks, nagu tahad seda näha.

Vaatan e-gümnaasiumi kohta lähemalt
Vaatan vastuvõtu kohta lähemalt

Jalus