Otsi

SPORDIKLUBI

VÕIMAS SAAK! Kergejõustiklased võitsid talvistelt Eesti meistrivõistlustelt 46 medalit

22.02.2019

Veebruaris toimusid talvised Eesti meistrivõistlused kergejõustikus nii täiskasvanutele kui ka erineva vanuseklassi atleetidele. Meie sportlased tegid suurepärased esitused võites ühtekokku 46 medalit.

Täiskasvanute seas võitsid meie sportlased 13 medalit. Kõige säravama tulemuse tegi Grete Udras, kes ületas kõrgushüppes 1.88 ning jäi vaid 2 cm kaugusele sise EM-i normatiivist. Siiski taotleb Eesti kergejõustikuliit Udrasele vabapääset ning loodetavasti näeme lisaks Janek Õiglasele EM-il ka Udrast. Õiglane kontrollis vormi 60 meetri tõkkejooksus kus tihedas finišis lõpetas ta kolmandana hea ajaga 8,16.

Kuldmedal riputati meeste kolmikhüppes kaela Jaanus Uudmäele tulemusega 14.87, pronksmedali teenis Igor Andrejev. Naistest teenis samal alal pronksmedali Darja O’Konnel-Bronin. Kaugushüppes näitas kõige pikemat lendu (7.21) Kaarel Jõeväli, kes krooniti ka Eesti meistriks. Reimo Sepp sai parimal katsel kirja 7.07 ning teenis pronksmedali.

Jooksualadel teenis kulla Rasmus Kisel, kellele ei leidunud konkurenti 800m jooksus võites kuldmedali ajaga 1.54,15. Karoli Käärt sprintis ennast 60m jooksus hõbedale ja 200m jooksus pronksile. Katre Sofia Palm teenis samuti kaks medalit. Ta pälvis 60m tõkkejooksus pronksi ning sai sama karva medali ka kõrgushüppes. Täiskasvanute meistrivõistlustele panid kuldse punkti meie mehed – Ken-Mark Minkovski, Tauri Tamm, Erik Jagor, Rasmus Kisel -, kes tulid Eesti meistriks 4x400m teatejooksus.

U18, U20, U23 vanuseklassi meistrivõistlustelt 33 medalit

Nädal enne täiskasvanute meistrvõistlusi olid võistlustules U18, U20 ja U23 vanuseklassi sportlased. Meie noored teenisid lausa 33 medalit. Edukaim oli Katre Sofia Palm (U20), kes võitis kuldmedalid 60m tõkkejooksus (8,77) ja kõrgushüppes (1.69). Samuti lisas ta enda kukrusse pronksmedali 200m jooksus.

Karl-Erik Nazarov (U23) näitas head kiirust olles parim 60m jooksus ja -tõkkejooksus vastavalt aegadega 6,85 ja 8,21. Head kiirust näitas ka Karoli Käärt (U20), kes samuti võitis kaks kuldmedalit. Ta oli nobedaim 60- ja 200m jooksus aegadega 7,66 ja 25,47. Jooksualadel teenis kuldmedali ka Christelle Vall (U18), kes jäi konkurentidele püüdmatuks 1500m jooksus ajaga 4.59,56.

Darja O’Konnel-Bronin (U23) ja Igor Andrejev teenisid mõlemad igat karva medali. Bronin teenis kulla kolmikhüppes, hõbeda kaugushüppes ja pronksi kõrgushüppes. Andrejev (U20) oli parim kolmikhüppes, lõpetas teisena teivashüppes ja kolmandana kõrgushüppes.

Kaugushüppes näitasid kõige pikemat õhulendu Reimo Sepp (U20) ja Emili Liis Osula (U18) vastavalt võidutulemustega 7.16 ja 5.43. 4x200m teatejooksus tegid nii noormehed kui ka neiud puhta töö võites kindlalt kuldmedali. U18 vanuseklassis jooksid meie tüdrukud pronksmedalitele.

U20 vanuseklassi hõbemedalistid: Ken-Mark Minkovski (60m; 200m), Carina-Renne Valdek (60m), Johanna Soover (kolmikhüpe), Marie-Elisabeth Martinson (1500m), Robert Telpt (3000m), Liis Grete Atonen (400m; 800m), Rayan Napast (kolmikhüpe). U20 vanuseklassi pronksmedalistid: Johanna Soover (teivashüpe), Egert Sekk (800m). U18 vanuseklassi hõbemedalistid: Liisbet Saar (400m). U18 vanuseklassi pronksmedalistid: Rasmus Käsper (800m), Destiny Lanelle Moses (kauguhüppe).