fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Võõrkeeletundides toimusid mängutunnid

08.12.2021

„Õpetaja, mängime täna midagi!” See on lause, mis kostub koolis tihti, olenemata sellest, millises vanuses õpilased ruumi parajasti sisenenud on. Mängud toovad elevust nii väikestele kui suurtele. Kui õpilasi köidab peamiselt mängulust ja võimalus võita, siis tegelikult annavad mängud võimaluse palju ka õppida – õppida ennast tundma, oma emotsioone avastada, koostööoskust arendada ja ka ainealaseid teadmisi parandada. Seega pole põhjust mängimist koolitunnis kõrvale heita, vaid vastupidi, rohkem mängida.

Nii toimusidki trimestri viimasel nädalal igale keelerühmale pisut teistsugused inglise je vene keele tunnid, mis olid pühendatud ainult mängudele ja mängude läbi õppimisele. Nooremad klassid said inglise keele tundides mängida võõrkeelseid liikumismänge, lauamänge, Bingot, tähestiku- ja mälumänge. 4.–9. klasside õpilased kordasid vene keele tundides sõnavara, õppisid uusi sõnu ja kinnitasid neid.
4. klassis tutvuti huvitegevuse teemaga, mängiti lauamängu „Minu huvid“ ja joonistati hooneid, milles saab vastavalt huvidele õppida. Kinnitati teemat „Linn“.
5. klassid kordasid vene tähestikku, värve ja loomi, mängisid sõnamängu „Pomm”. Õpilased nimetasid kordamööda värvi ja looma õiges soovormis. Tunni lõpus joonistas igaüks oma lemmiklooma.
6. klassid alustasid tundi liigutustega ja luuletustega „Kehaosad“. Tehti erinevaid harjutusi teemal „Kehaosad” ja vastati piltidel olevatele küsimustele teemal „Riided”, milline kehaosa sobib selle või teise riietusega. Mängiti sõnamängu „Pomm”. Õpilased nimetasid kordamööda värve ja riideid õiges soovormis. Pärast moodustati mõistekaart „Riided“.
7. klassid töötasid teemal „Loodus ja ilm”. Õpilased vaatasid videofilmi ja vastasid küsimustele. Pärast panid vene keele teadmised proovile keeleteemalises e-viktoriinis internetikeskkonnas Kahoot, 7.a lõpetas tunni pusle kokku panemisega.
8. klassid kordasid teemat „Õppimine ja hindamine” ning valmistasid temaatilised pildid ja osalesid veebiviktoriinis.
9. klassid kordasid teemat „Elukutsed“. Mängiti lotot luuletuste ja mõistatustega. Kinnitamiseks täitsid õpilased paarides töölehte.

Mõned mängud olid koguni nii toredad, et neid mängiti vahetunnis rühmaga edasi. On ju tore, kui võõrkeel leiab kasutust ka väljaspool tundi!

Jalus