fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Võõrkeeltenädalal külastati raamatukogu

26.10.2022

Mõnikord sügisel ja mõnikord kevadel, aga võõrkeeltenädal on erakoolis traditsiooniks saanud ning toimub igal õppeaastal. Siis tehakse tavapärasest erinevaid koolitunde, viiakse läbi konkursse või käiakse õppekäikudel. 2022 on raamatukogude aasta ja nii otsustatigi võõrkeeltenädal selle teemaga siduda. Meie koostööpartneriks sai Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond Liivalaia tänaval.

4.–5. klassid külastasid raamatukogu inglise keele tundide raames. Kohale jõudes võttis neid vastu inglise keelt kõnelev raamatukoguhoidja, kes juhatas neid loovuse tuppa ja rääkis pikalt ning põhjalikult keskraamatukogust, lugejaks olemise reeglitest ning võõrkeelse kirjanduse osakonnast. Õpilased said teada, et korraga saab raamatukogust laenutada kuni 30 teavikut ning laenutamise tähtaega on võimalik mitu korda pikendada. Lisaks raamatutele ning ajalehtedele-ajakirjadele saab haruraamatukogudest laenutada lauamänge, spordivahendeid, töö- ja muusikariistu ning isegi seemneid! Alates suve algusest on kahest haruraamatukogust võimalik laenutada ka muuseumipileteid, et külastada erinevaid Tallinna muuseume. Raamatukogus saab veel töötada arvutiga, mängida sõpradega laua- või videomänge või osaleda töötubades. Kui jutt kuulatud, vaaadati oma silmaga kõik ruumid üle ning tehti rühmades kiire otsimismäng. Lõpus said lapsed omal käel raamatuid vaadata ja osad said ka tuliuute raamatukogukaartide omanikeks.

6.–7. ja 9. klassid külastasid raamatukogu vene keele tundide raames, seega tehti neile ringkäik osaliselt vene keeles. Õpilased sirvisid raamatuid ja lauamänge, igaüks otsis kaardilt üles kodule lähima haruraamatukogu. Ringkäigule järgnes loeng vene kuulsamatest kirjanikest. Kuna sel õppeaastal keskendutakse vene luuletajatele, rääkis ka raamatukoguhoidja kaasahaaravalt just neist. Õpilased said teada, et Puškinit kutsutakse vene kirjanduse päikeseks, aga Lermontovi vene kirjanduse kuuks ning nende eluaega vene kirjanduse kuldajastuks. Mõlemad surid erinevatel duellidel. Vene aadlikud suhtlesid sel ajal enamasti prantsuse keeles, aga Puškin oli ainulaadne, sest tema luuletas vene keeles. Veel tutvustati Vladimir Majakovskit ning Igor Severjaninit. Severjanin on Eestiga tihedalt seotud, elas pikka aega siin ja tõlkis vene keelde eesti luuletajate loomingut.

8. klassidel oli samuti plaanis raamatukogu külastada ja võtta osa ingliskeelsest avaliku esinemise töötoast. Kahjuks jäi juhendaja haigeks ning töötoaks leitakse uus aeg. Selle asemel käidi hoopis Euroopa Elamuskeskuses ja mängiti läbi Euroopa Parlamendi istung. Esmalt vaadati ELi tutvustavat filmi. Siis jagati õpilased erakondadesse ning tutvuti kahe eelnõuga. Õpilased jagasid mõtteid, kujundasid erakonnana oma seisukoha ning esitlesid seda. Kõige lõpuks toimus hääletus ning otsustati, kas nimetatud eelnõud võetakse vastu või mitte. Alguses tundusid kõik poliitilistes väitlustes kasutatavad laused keerulised ja jutu sisu arusaamatu. Mida rohkem väideldi, seda ladusamaks sõnavõtud muutusid. Nagu ikka, alguses ei saa vedama, pärast pidama.

Jalus