fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Võõrkeeltenädalal said kõik oma oskused proovile panna

22.04.2019

Vaheaja-eelsel nädalal tähistati koolis võõrkeeltenädalat.

1.–2. klassid pidasid inglise keele tundides maha toreda lihavõttepeo ehk Easter party. Õues mängiti erinevaid tuntud mänge, mis on selle kevadise pühaga seotud. Näiteks:

  • Egg Race – teatemunajooksus pidi osalejad lusikal kandma palle oma võistkonnale,
  • Hopping Challenge – keksimisvõistluses tuli õpetaja ingliskeelsete juhiste järgi hüpelda,
  • Egg Roll – munaveeretamise võitis oma “muna” kõige kaugemale veeretanud laps,
  • Where’s the Bunny? – jänkupeitja avastamine.

Peo lõpetas kõigi poolt oodatud Easter Egg Hunt ehk munajaht, kus lapsed pidid koolihoovist üles leidma sinna peidetud šokolaadimunad.

Jooksmist, hüplemist ja nalja oli palju. Lisaks klassiga trallimisele oli võimalik panna proovile enda selgeltnägemisvõimed ja püüda koos teistega ära arvata koolitädi juures suures kommipurgis olevate lihavõttemaiustuste arvu. Kõige täpsem arvaja oli 2.b klassist Robin Ilver, kes eksis vaid ühe kommiga ja sai magusa auhinna.

5.–7. klassidel toimus kolmapäeval, 17. aprillil vene keele Spelling Bee. See populaarne laste mäng viidi esimest korda läbi Washingtonis 1925. aastal. Reeglid on välja mõeldud USAs. Need on väga kerged: võidab see, kes ütleb võimalikult palju sõnu õigesti ja kiiresti. Parimateks osutusid 5.a klassist Triine Ehala ja 6.b klassist Arina Sljusar. Pärast võistlust töötasid õpilased rühmades ja otsisid erinevaid fakte Euroopa maade kohta. Kõigil oli võimalik kasutada erinevatest tundidest saadud teadmisi. Kõige paremini töötasid Triine Ehala, Tristan Nikolajev, Rihard Rannamets ja Disha Thakur.
Lisette Sibul: „ Mina osalesin Spelling Bee võistlusel. Alguses oli suur närv sees aga lõppude lõpuks oli võistlusel väga tore. Võistlus koosnes kahest osast, millest üks osa oligi Spelling Bee ja teine osa oli neljastes gruppides. Spelling Bees meeldis mulle see, et kõik kuuendikud läksid koos lavale ja pärast kõik viiendikud. Seitsmendikud vaatasid võistlust pealt ja lahendasid oma ülesandeid. Grupitööd oli samuti tore teha, kuna koostöö sujus hästi ja kõik said kogu aeg midagi teha. Tore oli see, et võis otsida küsimustele vastuseid ka Internetist“.

3.–4. klassidele toimus neljapäeval, 18. aprillil Spelling Bee inglise keeles. Sellele eelnes tundides harjutamine ja osavaimate väljaselgitamine, et igast keelerühmast parim saaks oma klassi esindada finaalis. Finaalis oli 10 õpilast, kes oma oskustega hoidsid pinevust üleval viimase hetkeni. Võitjaks tuli 3.a klassi õpilane Hendrik Jervan, teisele kohale 4.b klassist Sebastian Sülluste, kolmandale 4.b klassist Patrick Haljand ja neljandale kohale 3.c klassist Eliise Kuklase.

8.–9. klassid said end proovile panna lugemistestides, mis nende jaoks on oluliseks ettevalmistuseks põhikooli lõpueksamiks. Läbi tehti erinevas formaadis ja raskusastmega ülesandeid, mis tõid välja õpilaste nii tugevad kui nõrgad küljed.

Võõrkeeltenädal õnnestus igati – õpilased said oma teadmisi kontrollida ja end täiendada nii inglise kui vene keeles.

Jalus