fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Võrkpallihuvilised said nautida päeva maailmakuulsa mängija ja treeneriga

08.10.2018

Võrkpallilegend ja endine Brasiilia koondise kapten Gilberto Amauri de Godoy Filho ehk Giba külastas 2. oktoobril Audenteses toimunud võrkpallitreenerite koolitust, kus ta andis edasi võrkpalli tarkuseid, rõhutas töökuse tähtsust ning tegude tegemist.

Audentese spordisaalis ja aulas sai kuulda brassiillast rääkimas nii võrkpalli teemadel kui ka vaimsest ettevalmistusest. Samuti näitas ta meie noortega koostöös ette erinevaid praktilisi harjutusi ning jagas ka oma nii-öelda edu saladust. Ilmselt nii ise mängijana arenedes, kui ka treeneritöös on ta kogenud, et edu saladuseks on töö, enesekindlus ja tegutsemine. See väljendus tema improviseeritud kihutuskõnes: „Pole olemas ühte pilli, et võtad sisse ja oled edukas. Töötage, töötage, töötage ja uskugu sellesse töösse – viis korda finaalturniirile jõudmist ja paljude riikide võitmist. Peate lihtsalt edasi töötama, uuendama põlvkondi ja uskuma. Ei tohi olla negatiivne, et võib-olla saame, võib-olla ei saa… Miks võib-olla? Tehke tööd ja teetegi ära!”

Need võrkpalli legendi sõnad võiksid meelde jääda ka Eesti võrkpallitreeneritele ja mängijatele, mis suunaks vähem aega kulutama kahtlemisele, vabanduste väljatoomisele või tingimuste kritiseerimisele ning suunama tähelepanu teadliku ja pühendunud töö tegemisse enda arendamise suunal ning koostöös nendega, kellega koos võrkpalli maailmas tegutsetakse.

Giba meenutas ka karmi olelusvõitlust oma noorusajast: „Mäletan noortekoondise ajast, et seal oli 32 kutti ja viis lihatükki. Kes esimesena kohale jõudis, sai süüa. Nüüd Brasiilia noortekoondisega töötades kuulsin, kuidas üks 17-aastane poiss kurtis: peekon, juust, kolme sorti leiba – jälle kõik sama! Ma viskasin ta välja. Ütlesin, et kui ma seal restoranis söön, ei taha ma teda näha.”

Jalus